Renginio vedėja ir auditorija

Startavo teisinių žinių konkursas „Temidė“

Kovo 9 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ pirmasis etapas. Konkursas jau penktus metus organizuojamas kartu su Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariatu, siekiant ugdyti mokinių teisinį sąmoningumą, gebėjimus, bendravimo kultūrą, supratimą apie teisinę sistemą, skatinti jaunimo pilietiškumą, diegti atsakomybės sampratą.

Konkurse savo žinias pasitikrino 7 moksleivių komandos iš Šilutės miesto bei rajono pagrindinių mokyklų ir gimnazijų: Šilutės Pirmosios gimnazijos komanda „Pelėdžiukai“, Vydūno gimnazijos komanda „TEMaIDĖja VEŽA“, Pamario progimnazijos komanda ,,Pamariukai“, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos komanda „Lamatiečiai“, Vilkyčių pagrindinės mokyklos komanda „Vilkai“, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos komanda „ŽNG – kriminalistai“ bei Vainuto gimnazijos komanda „Įstatymas ir tvarka“. Moksleivius palydėję mokytojai irgi susibūrė į komandą „Tvarka ir teisingumas“. Jie kartu pasitikrino teisines žinias, tačiau konkurse nedalyvavo.

Antros vietos nugalėtojų komanda su mokytoju ir pareigūne

Antros vietos nugalėtojų komanda su mokytoju ir pareigūne

Klausimus pagal LR Konstituciją, Kelių eismo taisykles, Baudžiamąjį ir Administracinių nusižengimų kodeksus, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą paruošė policijos bendruomenės pareigūnė Jurgita Kaktienė. Konkurse dalyvavusias komandas puikiai paruošė jų mokytojai, todėl dalyvių rezultatai skyrėsi labai nežymiai. Laimėti padėjo ne tik teisingi atsakymai, bet ir greita reakcija.

Jau kelis metus iš eilės nugalėtojų pozicijos neužleidžia  Šilutės Vydūno gimnazijos komanda „TEMaIDĖja VEŽA“, kuri ir šiemet laimėjo konkurso pirmąjį etapą. Antrąją vietą užėmė Šilutės pirmosios gimnazijos komanda „Pelėdžiukai“, o trečioje vietoje liko Vilkyčių pagrindinės mokyklos komanda „Vilkai“.

Kovo 10 dieną Šilalės, Tauragės rajonų bei Pagėgių savivaldybės pagrindinių mokyklų, gimnazijų ir progimnazijų moksleiviai konkurse dalyvavo virtualiai – „Kahoot“ platformoje, kur galėjo tarpusavyje tartis ir atsakinėti į klausimus. Šiai viktorinai klausimus paruošė Šilalės policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Rasa Sadauskytė. Nugalėtojais tapo Šilalės rajono Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus  gimnazijos komanda „Medūzos“, Tauragės jaunųjų policijos rėmėjų komanda „Komisarai“ ir Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos komanda „Justitia“.

Konkurse iš viso dalyvavo net 101 teisinėmis žiniomis apsiginklavęs jaunuolis. Laimėtojai pateko į kitą konkurso „Temidė“ etapą.

 

Akvilė Tamošiūnė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Ž. Naumiesčio komandos nariai

Ž. Naumiesčio komandos nariai

Pareigūnė įteikia apdovanojimą nugalėtojams

Pareigūnė įteikia apdovanojimą nugalėtojams

Mokytojų komanda

Mokytojų komanda

Spausdinti
Facebook komentarai