Gyvūnų gerovė fotografijose

Gyvūnų gerovė fotografijose

Birželio 2 d. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filiale vyko Laimos Šiaudvytienės fotografijų parodos „Gyvūnai gamtoje“ pristatymas.

2022 metai LR Seimo paskelbti Gyvūnų gerovės metais. Laimutės fotografijose gyvūnai užfiksuoti ten kur jiems geriausia – gamtoje.

Laima Šiaudvytienė – gimė ir užaugo Usėnuose. Pomėgį  fotografuoti perėmė iš savo tėčio, kuris mėgo fotografuoti šeimos narius.  Tėtis ir padovanojo pirmąjį paprastą fotoaparatą 16-ojo gimtadienio proga. Mokydamasi Klaipėdoje siuvėjos amato, kartu baigė ir fotografijos kursus – išmoko daryti juodai baltas nuotraukas. Paauglystėje ji fotografuodavo draugus, giminaičius. Ištekėjusi už miškininko ir apsigyvenusi visai šalia miško, Laimutė susižavėjo gamtos grožiu. Įsigijusi skaitmeninį fotoaparatą, pradėjo fotografuoti augalus, paukščius, vabzdžius, grybus gyvūnus. Nuo tada gamta tapo jos antraisiais namais. Gana ilgai ir jos vyras netikėjo žmonos meniniais sugebėjimais, tačiau niekada netrukdė. Šeima ir artimieji priprato, kad Laima ištisas valandas, o kartais ir dienas, stebi žiedelį, medelį ar kitą gamtos reiškinį. Taip praradusi laiko nuovoką, ji laukia tos vienintelės akimirkos, vertos būti įamžintai ir pamatytai kitų. Jau dabar išmoko, perprato miško gyvūnų elgesį, žino kokiu laiku juos galima sutikti miške. Būta ir įdomių nutikimų – teko bėgti nuo didžiulio šerno, o įsimintiniausias nutikimas, kad Kūčių vakarą į sodybą atėjęs stirniukas išbuvo iki pat Velykų.

Fotografė jau turi parengusi ne vieną dešimtį parodų apie gėles, metų laikus, paukščius. Ji yra išleidusi du nuotraukų apie gamtą fotoalbumus, daugybę vaizdo klipų. Jos nuotraukos dažnai rodomos per TV3 kanalą po orų prognozės. Daug fotografės nuotraukų galima rasti internetiniuose tinklalapiuose ir „Facebook“ grupėse „Gamta ir žmogus“, „Gamtos vaizdai“, „Fotografija iš arti“ ir t.t.

Renginį skambiomis dainomis papuošė Usėnų moterų vokalinis ansamblis „Smiltė“, vadovė Dalia Svirskaitė.

Dar ilgai susirinkusieji šnekučiavosi, apžiūrinėjo gyvūnų fotografijas, aptarinėjo gyvūnų gyvenimo būdą. Ir nors daugelis susirinkusiųjų negalėjo fotografijų įvertinti profesionaliai, tačiau jautė, kad nuotraukos spinduliuoja poetiškumą, fantaziją. Stebina ir spalvų įvairovė, atspindžių žaismas. Menininkė džiaugėsi, kad su šiuolaikine technika pavyksta įgyvendinti visas kūrybines mintis.

 

Marina Lodusova,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Katyčių filialo  vyr. bibliotekininkė

Gyvūnų gerovė fotografijose Gyvūnų gerovė fotografijose Gyvūnų gerovė fotografijose Gyvūnų gerovė fotografijose Gyvūnų gerovė fotografijose Gyvūnų gerovė fotografijose

Spausdinti
Facebook komentarai