Pirmokai mokėsi saugiai elgtis internete

Pirmokai mokėsi saugiai elgtis internete

Sausio 26 dieną Vainuto gimnazijos Katyčių skyriaus 1 klasės mokiniai Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filiale mokėsi saugaus  elgesio internete. Jiems paaiškinta, kodėl svarbu saugoti ir niekam neatskleisti asmeninės informacijos.

Pirmokėliai pasakojo, ką jie veikia su išmaniaisiais įrenginiais – telefonais, planšetėmis, kompiuteriais, su kuo jie bendrauja žaidimuose, su kuo susirašinėja žinutėmis, kokia informacija dalinasi. Kartu su bibliotekininke jie išsiaiškino, kad visą asmeninę informaciją galima pasakyti tik savo artimiesiems, daug mažiau – draugams, o visai nedaug – nepažįstamiems žmonėms, tiek gatvėje, tiek internete. Vaikai sužinojo, kokie pavojai tyko, jeigu asmeninė informacija pasklinda internete.

Mokiniai dėliojo gėlytes iš lapelių, ant kurių surašyta asmeninė informacija. Viena gėlytė sudėliota iš artimiems skirtos informacijos, kita – iš informacijos, skirtos visiems.

Pamokėlė vyko pagal projektą „Medijų raštingumo stiprinimas bendruomenėse: kritinį mąstymą ugdykime kartu!“.

 

 

Marina Lodusova,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Katyčių filialo  vyr. bibliotekininkė

Pirmokai mokėsi saugiai elgtis internete Pirmokai mokėsi saugiai elgtis internete Pirmokai mokėsi saugiai elgtis internete

Spausdinti
Facebook komentarai