ibiblioteka

Mokėsi naudotis portalo „iBiblioteka“ vartotojo aplinka

Kovo 24 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filiale  Katyčių pagrindinės mokyklos 10 klasės mokiniai dalyvavo mokymuose „Portalas iBiblioteka.lt“. Jų metu paaiškinta, kad nuo 2021 m. veikia bibliotekų elektroninių paslaugų portalas www.ibiblioteka.lt. Tai yra  didžiausia bibliotekinė sistema Lietuvoje, kurioje prisijungę paslaugų vartotojai savarankiškai gali užsakyti, rezervuoti leidinius, pratęsti jų grąžinimo terminą.

Portalas „iBiblioteka“ vienija daugiau nei 70 Lietuvos viešųjų, valstybinės ir nacionalinės reikšmės bibliotekų, kiekvienam atveria patogesnes galimybes pasiekti reikalingą informaciją. Mokymų metu mokiniams parodyta, kur susirasti naudojimosi portalu „iBiblioteka“ instrukciją. Bibliotekininkė paaiškino, kaip užsiregistruoti, prisijungti prie portalo, papildyti asmeninę informaciją,  susirasti ir užsisakyti leidinius ne tik lankomoje bibliotekoje, bet ir kitose bibliotekose, kuriose veikia Lietuvos integrali bibliotekų informacijos sistema (LIBIS). Parodyta, kaip  užsakyti ar užblokuoti Skaitytojo pažymėjimą. Labiausiai mokinius suintrigavusi paslauga – galimybė peržiūrėti savo užsakymų istoriją, t. y. pamatyti, kokius leidinius skaitei visą naudojimosi biblioteka laikotarpį, kurios knygos dar negrąžintos. Sudomino žinia, kad portale yra galimybė skaityti elektronines knygos, bendrauti, užduoti klausimus bibliotekininkams.

Mokymai skirti Skaitmeninei savaitei (angl. ALL DIGITAL Week). Tai yra visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, kurios tikslas – paskatinti gyventojus geriau suprasti moderniąsias technologijas, atrasti jų kuriamą naudą  bei išmokyti efektyviai jomis naudotis kasdienėje veikloje.

 

Marina Lodusova,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Katyčių filialo vyr. bibliotekininkė

ibiblioteka

Spausdinti
Facebook komentarai