Projektai

Virtuali paroda „Pamario raštijos lobynas“ ir viktorina

Smalsūs Šilutės krašto tyrinėtojai,

ar Jūsų žinių bagažas apie Šilutę ir jos apylinkes pilnas? Ar žinote, kad galime didžiuotis ne tik unikaliu pamario gamtovaizdžiu? Ar susimąstėte, kad pamarys – ypatinga Lietuvos vietovė, kur susipynę Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos istorijos, kultūros bei raštijos naratyvai, atgarsių randantys visame pasaulyje? Šilutės mieste ir rajone gyveno, kūrė, rašė charizmatiškos asmenybės. Jų indėlis į lietuvių ir pasaulio literatūrą bei lietuvių kalbos puoselėjimą ir tyrinėjimą itin svarus.

Kas šios asmenybės? Šilutės rajone gimė lietuvių raštijos pradininkas ir pirmosios lietuviškos knygos rengėjas Martynas Mažvydas. Švėkšnos kapinėse palaidotas Jurgis Plateris (Pliateris, Plioteris) – Lietuvos istorijos šaltinių, lietuvių kalbos, spaudos ir knygos istorijos tyrėjas, bibliografas, kolekcininkas, grafas, kilęs iš garsios Platerių giminės, Gedminaičių dvaro valdytojas. Jis bendradarbiavo su Simonu Stanevičiumi – vienu iškiliausių XIX a. pradžios lietuvių kultūros veikėjų bei rašytojų, pasakėčios žanro klasiku, istoriku. Muižėje (Kintų sen.) tautosaką rinko Ernstas Vilhelmas Berbomas, žinomas kaip Kuršmarių vėtrungių, kurios šiandien laikomos Pamario krašto savitumą reprezentuojančiu simboliu, sumanytojas. Vydūnas ne tik rašytojas, mąstytojas – jis tapo fenomenu.  Hermanas Zudermanas, gimęs Macikuose, buvo nominuotas Nobelio premijai. Jis buvo geras Šilutės mecenato, dvarininko, visuomenės ir kultūros veikėjo, Mažosios Lietuvos lietuvių tautosakos rinkėjo Hugo Šojaus bičiulis.

Norite sužinoti ir daugiau įdomių faktų? Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus specialistai, įgyvendindami tęstinį projektą „Interaktyvus Pamario raštijos lobynas: išgirsk, prisiliesk, pamatyk“ (vadovė Inga Tarozienė), siūlo prisiminti ar susipažinti su žymiomis Šilutės rajono raštijos asmenybėmis, garsinančiomis Mažąją Lietuvą ir Žemaitiją. Kviečiame peržiūrėti virtualią parodą ir žinias pasitikrinti viktorinoje.

Tapkime Šilutės rajono tyrinėtojais, žinovais ir kultūros puoselėtojais!

Virtuali paroda

Virtuali paroda!Spausk čia!

Virtuali viktorina

Virtuali viktorina!Spausk čia!

 

 

Inga Tarozienė,
Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriaus
vyresnioji bibliotekininkė

LTK_Logotipas(1) Logotipas

Spausdinti
Facebook komentarai