Rusnės vardo dieną surengta viktorina

Rusnės vardo dieną surengta viktorina

Kovo 1-oji – tai ne tik kalendorinio pavasario pradžia, bet ir Rusnės vardo diena. Šią dieną įprasta minėti surengiant tradicinę viktoriną, skirtą miestelio vardui paminėti. Pirmoji viktorina  įvyko 1989 metais. Jos sumanytoja ir organizatorė – aktyvi rusniškė Violeta Benetienė, o jai talkino dukra Edita.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale susirinkęs gausus dalyvių skaičius nustebino net pačią renginio organizatorę. Gerai nusiteikę rusniškiai pasidalino į penkias komandas.  Pirmoji užduotis – sugalvoti pavadinimus komandoms. Taigi viktorinoje susigrūmė: „Trys Skirvytės“, „Žvejų mergytės“, „Šyša“, „Pempiukai“, „Stintikės“.

Komandoms teko gerokai pasukti galvas ieškant atitikmens dabartinėje kalboje senoviniams žodžiams kebeklis, staldis, jupikė, maukės, klucė, apcūgos, liūdė, šlajos ir kt. Burtų keliu traukiant daiktus reikėjo juos pavadinti senoviškai, kaip savo kūriniuose juos vadindavo Klaipėdos krašto rašytoja Ieva Simonaitytė.

Kaipgi žuvies  krašte apsieisi be klausimų, susijusių su žuvimis? Ne kiekvienas rusniškis, o ką jau kalbėti apie atvykusius iš kito krašto svečius, galėtų įvardinti, kokios žuvys rūšys yra aparas, viršvandenė, ykutis, pūkis.

Viktorinos dalyviams paruošta jau tradicija protų mūšiuose tapusi grandinėlė ir žaibo turnyras, kuriame pateikti tik su Rusnės salos istorija susiję klausimai. Gali būti primiršęs senąją Pamario krašto šnektą, bet salos istorija – šventas reikalas. Nevalia nežinoti, kada nutiestas ir sugriautas Peterso tiltas, kada pastatyta senoji medinė ir dabartinė bažnyčia, koks yra Uostadvario švyturio aukštis, kada nutiestas Baltasis tiltas per Pakalnės upę.

Toliau dalyviams teko įminti minkles, dėl kurių ne vienam reikėjo gerokai pasukti galvą. Kiekvienai komandai pateikta užduotis – inscenizuoti po vieną dainos „Trys mergytės vėši skalbė“  posmą. Tai išjudino viktorinos dalyvius taip, kad jie negalėjo atsisakyti pažaisti Violetos rankomis pagaminto įspūdingo  žaidimo.

O kokia viktorina be laimėtojų ir apdovanojimų. Ir čia visus nustebino  Violetos rankomis kurti prizai. Dėkojame jai už iniciatyvą, kūrybiškumą ir siekį visus suburti.

Rusniškiai vakarojo prie arbatos puodelių, užkąsdami pačių atsineštomis vaišėmis. Seniūnės Dalios ir mokytojos Aušros užvesti dainavo senąsias Mažosios Lietuvos etnografinio regiono dainas.

Myli salos žmonės Rusnę, puoselėja krašto tradicijas, traukia senąsias savo krašto dainas ir tai įrodo, kad senolių palikimas kraštiečiams labai svarbus.

 

 

Rasa Stasiuvienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Rusnės vardo dieną surengta viktorina Rusnės vardo dieną surengta viktorina Rusnės vardo dieną surengta viktorina Rusnės vardo dieną surengta viktorina Rusnės vardo dieną surengta viktorina Rusnės vardo dieną surengta viktorina Rusnės vardo dieną surengta viktorina Rusnės vardo dieną surengta viktorina

Spausdinti
Facebook komentarai