Karpinių parodoje – Zodiako ženklai

Karpinių parodoje – Zodiako ženklai

Balandžio 25 dieną, minint Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale apsilankė Stasė Jokimčienė (Vilkyčiai) ir pristatė savo karpinių iš popieriaus parodą „Zodiako ženklai”.

Parodos autorė – įdomi moteris. Anot viešnios, ji yra tikra žemaitė, kilusi iš Plungės, turinti net Žemaičio pasą, kurį įgyjant reikėjo egzaminą išlaikyti – įvertinti žemaičių kulinarinio paveldo patiekalus, išvardinti patiekalų sudėtines dalis ir pasakyti pavadinimus. Gyvenimas iš Žemaitijos Stasę Jokimčienę buvo nubloškęs  į Šiaulius, o dabar ji yra ramaus Šilutės krašto miestelio, Vilkyčių, gyventoja.

Kūrybiškos ir veiklios asmenybės neuždarysi tarp keturių sienų. Stasės visur pilna. Būdama namuose ji ne ūkio darbams pirmenybę teikia, o siuvinėja, mezga, fotografuoja, pjausto karpinius ir vis padejuoja, kad laiko trūksta visoms veikloms. O kur dar repeticijos Dituvoje ir Klaipėdoje bei koncertai su meno kolektyvais, edukacijos, parodos.

Rusnės bibliotekoje eksponuojami 38 karpinių paveikslai Zodiako ženklų tema. Tai daug kruopštumo ir atidumo reikalaujantis menas. Pasak autorės, kadangi piešimo paslapčių neįvaldė, tai idėjų semiasi iš įvairių knygų. Suradusi tinkamus paveikslus, atspausdina ir kanceliariniu peiliuku išpjausto ažūrinius ornamentus, juos klijuoja ant juodos ar kitos spalvos kartono ir taip gimsta įspūdingi kūriniai.

Šias bei kitas kūrybos paslaptis tautodailininkė Stasė Jokimčienė lengvai žarstė susirinkusioms kūrybinių dirbtuvių „Žengiu į karpinių pasaulį“ dalyvėms. Jos teigė, kad pradėjus pjaustyti visiškai atsijungiama nuo aplinkos ir sunku atsitraukti nuo šio darbo. Ne visos išdrįso raižyti popieriaus ornamentus, bet jau kitą dieną noriai bandė tęsti kitų dalyvių pradėtus pjaustyti paveikslėlius.

Dėkojame Stasei Jokimčienei už atvertas duris į karpinių pasaulį bei parodą „Zodiako ženklai“, kurią galima pamatyti Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale.  Linkime  tautodailininkei  sėkmės bei naujų kūrybinių polėkių. Belieka semtis patirties iš tokių žmonių ir kasdien išbandyti kažką naujo.

 

Rasa Stasiuvienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Rusnės filialo bibliotekininkė

Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai Karpinių parodoje – Zodiako ženklai

Spausdinti
Facebook komentarai