Nuotrauka

Kviečiame dalyvauti konkurse „Atsakingas skaitytojas“

Elektronikos platintojų asociacija (EPA) organizuoja aplinkosauginį šalies bibliotekų konkursą, kuriame gali dalyvauti šalies viešosios bibliotekos ir jų filialai. Projektas skirtas šviesti gyventojus apie tinkamą elektronikos bei baterijų atliekų rūšiavimą. Miestelių ir kaimų bendruomenėms, nutolusioms nuo didžiųjų miestų, „Atsakingas skaitytojas“ suteikia  galimybę saugiai, atsakingai ir minimaliomis pastangomis, be didesnių rūpesčių išmesti elektronikos atliekas. Svarbi žinia – šios atliekos perduodamos į įgaliotų tvarkytojų rankas, jos netampa aplinkai ir sveikatai pavojingais teršalais, o perdirbamos, sugrąžinant vertingas žaliavas į gamybą. Teisingas požiūris į elektronikos atliekas ir atsakinga elgsena integruojama į bendrąją kultūrą, parodoma kaip pilietiškumo dalis. Konkurso partneriai – Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekų draugija.

Projektas vyksta nuo 2023 m. balandžio mėn. pradžios iki 2023 m. gruodžio mėn. pabaigos. Jo metu Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos, miestelių ir kaimų filialų lankytojai raginami rūšiuoti ir iš namų atnešti senas baterijas bei kitus smulkius neveikiančius ar nenaudojamus elektronikos prietaisus (pvz., plaukų džiovintuvus, elektrinius virdulius, elektroninių detalių turinčius žaislus ir pan.).

Nemokamo stambiosios elektronikos (pvz., skalbimo mašinos, šaldytuvai, gartraukiai, šildymo prietaisai ir pan.) atliekų išvežimo iš namų formą bus galima užpildyti bibliotekose. EPA surinkėjai,  atvykę surinkti smulkiosios elektronikos atliekų į biblioteką, tą dieną išveš ir užregistruotus stambiosios elektronikos prietaisus iš gyventojų namų.

Norinčius atsisveikinti su nebereikalinga stambiąja elektronikos įranga (pvz., šaldytuvais, televizoriais ir kt.) kviečiame atvykus į biblioteką ar jos filialą ir užsiregistruoti dėl stambiųjų elektros ir elektronikos įrenginių išvežimo arba kreiptis el. paštu Ovidijus.Normantas@silutevb.lt, tel. nr.  (8 441) 77 137.

A3-plakatas_konkurso

Spausdinti
Facebook komentarai