Visa klasė

Kūrybinės edukacijos metu vaikai diskutuoja tvarumo tema ir kuria aplinkai draugišką knygų krepšį

Gamta – mūsų visų namai. Tai yra pats svariausias argumentas, kodėl turime saugoti ją bei mus supančią aplinką. Apsisprendimas ugdyti vartojimo kultūrą ir mažinti taršą daro įtaką ne tik vandens kokybei, bet prisideda ir prie augalijos bei gyvūnijos rūšių įvairovės išsaugojimo, gerėja mūsų pačių savijauta. Idėjų, kaip galime pasitarnauti saugant gamtą yra begalė, tereikia norėti.

Susiejant šiandienines aktualijas ir pasvarsčius, kaip šiame kontekste biblioteka gali paskatinti visuomenę ne tik skaityti, naudotis bibliotekos resursais, bet ir ugdyti visuomenės kultūrinį sąmoningumą vartotojiškumo ir tvarumo klausimu, bei populiarinant aktualią šių dienų idėją, šiais metais Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyrius pasiūlė pradinių klasių moksleiviams Kultūros paso programą – kūrybinę edukaciją „Au‘Ginu skaitymą“. Jos esmė – sukurti tvarų bei aplinkai draugišką knygų krepšį, kurio akcentas yra skaitymo skatinimo „Au‘Ginu skaitymą“ simbolis. Jis kaskart primins jo turėtojui apie apsilankymą bibliotekoje, skatins nemokamai naudotis bibliotekos turimais fondais, o išmargintas autentiškas knygų krepšys skleis žinią apie tvarią vartojimo kultūrą, skatins meilę ir draugystę mus supančiam pasauliui.

Pirmieji šia paslauga pasinaudojo Šilutės Pamario progimnazijos trečiokai su mokytoja Irma Kelpšiene. Vaikai, interaktyviame ekrane stebėdami nuotraukas apie žmogaus besaikio vartojimo žalą aplinkai, diskutavo, ką galėtų padaryti, kad mus supantis pasaulis taptų švaresnis, gražesnis, o visi jame gyvenantys rastų vietą bei harmoniją su gamta.

Tekstiliniais dažais dalyviai ne tik spalvino bibliotekos logotipe „Au‘Ginu skaitymą“ pavaizduotą ežiuką, bet ir piešė savus akcentus. Užsiėmimo pabaigoje visi dalyviai buvo apdovanoti knyga.

Ačiū mokytojai ir vaikams už kartu praleistą laiką. Visus, norinčius dalyvauti pamokoje, kviečiame registruotis tel. (8 441) 78218 arba užsukus į F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyrių (3 aukštas, Tilžės g. 10).

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Mokytoja taip pat dirba Pagamintas maišiukas Spalviną maišelius Užbaigimo procesas Vaikai dirba Vyksta darbas Vyksta komandinis darbas

Spausdinti
Facebook komentarai