Vasara su knyga dovanos – daugkartiniai šiaudeliai

Spalis sutiktas dalyvaujant akcijos „Vasara su knyga“ baigiamajame renginyje

Jau šeštus metus iš eilės Lietuvos apskričių viešųjų bibliotekų organizuojama ir sėkmės lydima skaitymo skatinimo akcija „Vasara su knyga“ spalio 1 dieną triukšmingai paminėta baigiamajame renginyje, vykusiame spalio 1 d. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje.

Kaip ir kiekvienais metais į šią iniciatyvą įsitraukė ir Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka bei filialai. Šilutės rajono bibliotekininkai nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 31 d.  prisijungė prie akcijos ambasadoriaus, vieno populiariausių jaunosios kartos knygų vaikams rašytojų Tomo Dirgėlos raginimų vaikams ir suaugusiems dalyvauti akcijoje „Vasara su knyga“. Skambus šių metų šūkis  „Knyga – vasaros desertas“ ir pagrindinio rėmėjo „Xiaomi“ įsteigti prizai (elektrinis paspirtukas, 3 išmanieji telefonai, išmaniosios apyrankės) tapo dar didesne paskata knygos mėgėjams įsijungti į šią akciją ir laimėti rėmėjo įsteigtus išmaniuosius prizus bei smagiai praleisti vasarą skaitant.

Konkurso dalyviai turėjo perskaityti 5 knygas. Šių metų knygų kategorijos: detektyvinė knyga; knyga, kurios pavadinimą sudaro ne mažiau kaip 4 žodžiai; literatūrine premija apdovanota knyga; praėjusiame tūkstantmetyje išleista knyga bei linksma knyga. Nors daugelį vaikų toks knygų skaičius gąsdina, tačiau bibliotekininkai noriai konsultavo bei padėjo išsirinkti knygutes, kurios būtų įtrauktos ne tik į akcijos knygų sąrašą, bet ir padėtų pamėgti skaitymą.

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje ir filialuose buvo užregistruota daugiau kaip du šimtai akcijos dalyvių. Nors nė vienas iš Šilutės rajone užsiregistravusių akcijos dalyvių rėmėjo „Xiaomi“ įsteigtų pagrindinių prizų nelaimėjo, tačiau jie buvo pakviesti atvykti atsiimti akcijos dovanėlių – daugkartinių šiaudelių bei dalyvių diplomų. Šia proga bibliotekininkai paruošė smagią viktoriną „Žinių pakeleiviai“ ir pakvietė akcijos dalyvius joje varžytis bei laimėti papildomų prizų, kuriuos dovanojo Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka. Viktorinoje varžėsi 6 komandos, o pagrindinį prizą laimėjo „Žaliųjų“ komanda. Jai buvo įteikti bibliotekos prizai. Skatinamąjį prizą laimėjo bibliotekos bičiulis Laurynas Liutkevičius, jam atiteko vaikų mėgstamo knygų ir filmų herojaus Hario Poterio rinkinys (šiltas pledas bei pagalvė). Burtų keliu buvo išdalinta ir daugiau prizų: gertuvė, puodelis, ausinukai bei saldžiosios dovanos.

Bibliotekininkai padėkojo visiems, dalyvavusiems šioje gražioje akcijoje, nepabūgusiems iššūkių. Vaikams pranešta, kad lapkričio 1 d. Šilutės F. Bajoraičio bibliotekoje startuos jau trečius metus iš eilės organizuojama skaitymo skatinimo iniciatyva „Kalėdos su knyga“. Ši iniciatyva tapo mėgstama mūsų miesto gyventojų bei bibliotekos lankytojų, todėl palinkėta ir toliau būti aktyviais, dalyvauti organizuojamose veiklose, iniciatyvose bei sekti naujienas apie netrukus prasidėsiantį kalėdinį konkursą.

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Dalyvius į renginį atlydėjo palaikymo komanda Dalyviams įteikti Vasara su knyga diplomai Dalyviams įteikti prizai Dalyviai žaidė viktoriną Žinių pakeleiviai

Spausdinti
Facebook komentarai