Skaitmeninio raštingumo mokymai

Tris metus trukęs projektas skatino prisijaukinti išmaniąsias technologijas

2018 m. pradėtas vykdyti projektas „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė” („Prisijungusi Lietuva“) išsikėlė ambicingą tikslą – padėti gyventojams išmokti veiksmingai, saugiai, atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis bei internetu ir jo teikiamomis galimybėmis. Projekte naudotis informacinėmis ir ryšių technologijomis (IRT) mokėsi daugiau negu 104 tūkst. Lietuvos gyventojų, o visose projekto veiklose dalyvavo per 500 tūkst. žmonių.

Greita komunikacija ir nuolatos tobulėjančios išmaniosios technologijos – tai šių laikų kasdienybė. Pastebima, kad dažniausiai skaitmeninių žinių trūksta kaimiškose vietovėse gyvenantiems, mažesnes pajamas gaunantiems, žemesnį išsilavinimą turintiems, taip pat vyresnio amžiaus, neįgaliems bei bedarbiams asmenims. Projekto dėka, galimybė įgyti daugiau skaitmeninių žinių visiems norintiems tapo reali.

Trejus metus visoje Lietuvoje vykdytas projektas „Prisijungusi Lietuva“ sėkmingai mažino skaitmeninę atskirtį ir skatino prisijaukinti išmaniąsias technologijas – ne tik pradėti naudotis internetu, bet ir gerinti jau turimus savo įgūdžius. Visus šiuos metus projekto dalyviai turėjo galimybę susitikti su įvairių sričių specialistais, dalyvauti viešosiose bibliotekose rengiamuose renginiuose, kūrybinėse dirbtuvėse, taip pat mokytis bei lavinti savo įgūdžius savarankiškai, prisijungusi.lt svetainėje esančiose nemokamose mokymų programose.

„Projektas siekė ambicingų tikslų, tad smagu, kad pavyko juos pasiekti ir net pranokti – mokymuose dalyvavo daugiau kaip 104 tūkst. mokymų dalyvių, į projekto veiklas įsitraukė 691 vietos bendruomenė, o per visą projekto įgyvendinimo laikotarpį veiklose aktyviai dalyvavo per 500 tūkst. žmonių“, – sako Rita Šukytė, asociacijos „Langas į ateitį“ direktorė.

Lietuvos gyventojų suvokimas keičiasi. Gyvenimo aplinkybės darosi tokios, kad be skaitmeninių technologijų sunkiai tampa pasiekiamos daugelis kasdienių paslaugu – viskas keliasi į skaitmeninę erdvę, dokumentai pildomi ir pateikiami internetu ir pan. Pandeminė situacija smarkiai pakoregavo žmonių įpročius, teko išmokti bendrauti, dirbti, susitikti virtualiai. Tačiau, viskas tik į gera. Skaitmeninis raštingumas ne tik gerina gyvenimo kokybę, nemenkai įtakoja žmogaus emocinę būklę, didina pasitikėjimą savimi, bet ir mažina socialinę atskirtį.

Mokymų dalyviai dalinosi, kad šio projekto veiklų dėka išmoko saugiai dalintis informacija internete, kritiškiau vertinti jame pateikiamą informaciją bei atpažinti saugias interneto svetaines. Bibliotekininkai jautė, kad jų misija šiame projekte iš ties buvo svarbi ir tikisi, kad išdrįsę pradėti pažintį su skaitmeniniu pasauliu gyventojai ir toliau tobulins įgūdžius, žinodami, kad bibliotekoje visuomet ras pagalbą.

Akvilė Tamošiūnė
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresnioji bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai