Meninė veikla „Knygos atgimsta skulptūromis“ sudomino vaikus

edukacijos

 

Rugpjūčio 16–20 dienomis Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko ne tik edukacinės, pramoginės, bet ir meninės veiklos, kurias vykdė dailės mokytojas metodininkas Aurimas Liekis, jam talkino Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė Kristina Kelmelienė ir savanorė Austėja Bendikaitė. Dalyviai kartu su vadovu stebėjo iš anksto paruoštą metodinę medžiagą, analizavo pavyzdžius, susipažino su įvairiomis erdvinio konstravimo technikomis, mokėsi derinti skirtingas medžiagas ir jas tvirtinti karštais klijais. Vaikai pjaustė, lankstė, komponavo. Savo kompozicijose jie naudojo ne tik senas, nurašytas knygas, kurias prikėlė antram gyvenimui, bet ir kitas antrines žaliavas, taip prisidėdami prie pasaulinės taršos mažinimo bei atkreipdami dėmesį į šių dienų aktualias klimato kaitos problemas. Nebenaudojami daiktai virto meniniais objektais, įprasmino vaikų mintis ir emocijas.

Kitose kūrybiškumo dirbtuvėse vaikai mokėsi skaptuoti įvairius atspaudus iš natūralių medžiagų (bulvių, morkų, burokėlių, svogūnų ir citrinų). Jie naudojo pievose rinktų augalų žiedus ir lapus. Vėliau, ištepę atspaudus skirtingų spalvų dažais, spaudė ir komponavo įvairius simbolius ant popieriaus lapų. Nauji eksperimentai ir netikėtas rezultatas kėlė teigiamas emocijas ir skatino norą atrasti įvairių, dar nematytų grafinės raiškos būdų, buvo ugdomas kūrybinis mąstymas.

edukacijos

Daugiausiai emocijų kėlė kalkografijos technikos atradimai. Vaikai naudojo kelių spalvų kanceliarinę kalkę, iš kurios karpė, komponavo įvairius simbolius ir juos dėliojo ant popieriaus lapo, vėliau viską užfiksuodami karšta laidyne. Netikėtos faktūros ir formos žavėjo savo natūralumu ir spontaniškumu, atskleidė autorių individualumą.

Siekiant, kad nauja informacija ir įgyti plastiniai bei kūrybiniai įgūdžiai išliktų ilgesnį laiką, atlikta turinio refleksija. Dalyviai apibūdino labiausiai patikusias užduotis, įsivertino savo darbo rezultatą, keitėsi ne tik mintimis, bet ir geromis emocijomis. Mokytojas A. Liekis padėkojo mokiniams ir bibliotekos darbuotojams  už puikų bendradarbiavimą, gerą edukacinę erdvę ir suteiktas galimybes kurti.

Stovyklos dalyviai neapsiribojo vien kūrybiškumo ugdymu. Jie aplankė Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus filialą Ventėje, kur nuostabią paskaitą apie paukščių migraciją ir jų žiedavimą papasakojo ornitologas, Vytautas Jusys, paukščių žiedavime skinantis laurus pasaulyje. Grįždami vaikai aplankė nuostabią Aukštumalos aukštapelkę, kuri yra pirmoji pasaulyje mokslinėje monografijoje aprašyta aukštapelkė. Ši pelkė, kaip ir visa Nemuno deltos regioninio parko teritorija, yra įrašyta į Ramsaro konvencijos tarptautinės svarbos teritorijų ir NATURA 2000 saugomų teritorijų sąrašus (http://www.aukstumala.lt/aukstumalos-aukstapelke/).

Kitą dieną vaikai aplankė Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejų, kuriame anksčiau dirbo, o vėliau ir gyveno spaustuvininkas, Tižės akto signataras, Mažosios Lietuvos patriarchas Martynas Jankus. Muziejaus edukaciniame centre (buvusi Martyno Jankaus sodybos klėtis, dabar atstatyta) stovyklos dalyviai papjė mašė technika mokėsi pasigaminti popierių. Jie susipažino su kasmetinių kūrybinių profesionalių dailininkų tapybos plenerų metu sukurtų skulptūrų parku.

Esame dėkingi Šilutės rajono savivaldybei bei tėveliams už stovyklos rėmimą, o „Kartveliškų patieklų“ užkandinės šefui Džemaliui ir personalui – už skanų maistą ir itin malonų aptarnavimą.

 

 

Mokytojas metodininkas Aurimas Liekis,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja Vita Gerulienė

edukacijos edukacijos edukacijos edukacijos edukacijos edukacijos

Spausdinti
Facebook komentarai