Edukacijos dalyviai su Ramute Pakutinskiene centre

Šiaudinių sodų sakmės

Spalio 1 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filialas pasipuošė šiaudiniais sodais. Čia parodą surengė inkakliškė Ramutė Pakutinskienė.

Bibliotekoje sukasi septyniolika iš smilgų ir šiaudų surištų sodų. Jie yra įvairių formų, nuo tradicinių iki vaizduojančių tam tikras formas.

R. Pakutinskienė pristatydama savo parodą pasakojo, kad sodai iš tiesų yra ne rišami, o auginami. Gerai padarytas sodas turi suktis. O kaskart rišant mazgą linkima gerų dalykų: sveikatos, laimės, gerumo, sėkmės. Tad sukdamasis sodas visada skleidžia gerą energiją, o pats jo rišimas yra tarsi meditacija.

Šio amato R. Pakutinskienė mokėsi pati. Telšiuose lankyti kursai nelabai padėjo, teko mokytis individualiai, pasitelkus internetą. Taip ji susipažino ne tik su lietuvių tradiciniais sodais, bet ir kitų šalių.

Sodams kurti reikia jau paruoštų sausų, nuvalytų šiaudų arba smilgų, siūlo, žirklių, didelės adatos. Susirinkusiems į parodos pristatymą bibliotekos lankytojams darbų autorė surengė edukaciją. Ji parodė, kaip pradėti ir toliau rišti sodą, kaip sukurti nedideles sodo detales. Kai kuriems tai gana lengvai pavyko. Dalyviai šiaudiniais rombais, žvaigždėmis papuošė bibliotekoje esančią medžio šaką.

R. Pakutinskienė visiems linkėjo šiais metais kalėdinę eglutę puošti šiaudiniais žaisliukais, ką ir pati daro jau daugelį metų.

Daiva Milkerienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Inkaklių filialo bibliotekininkė

Pirmi bandymai kurti sodą Ramutė Pakutinskienė pasakoja apie sodų reikšmę

Spausdinti
Facebook komentarai