Iniciatyva „Atverk duris vasarai“ Inkaklių bibliotekoje

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“ Inkaklių bibliotekoje

Šiemet jau aštuntus metus vyksta iniciatyva „Atverk duris vasarai“, skirta atostogaujantiems vaikams suteikti galimybę turiningai, prasmingai ir saugiai praleisti vasarą. Iniciatyvą organizuoja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kartu su LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filialas jau ketvirtus metus prisijungia prie šios iniciatyvos ir kviečia įvairiose veiklose dalyvauti vietos bendruomenės vaikus bei vasarojančius svečius.

Bibliotekoje siekiama jauniesiems lankytojams suteikti saugią ir malonią aplinką. Jie bet kada užėję gali rasti sau malonią ir norimą veiklą. Tai knygų skaitymas ir aptarimas su draugais ar bibliotekininke. Vaikai mėgstamas knygas rekomenduoja draugams. Bibliotekoje smagu sužaisti stalo žaidimą. Čia yra puiki erdvė tapti menininku – spalvinti, piešti ant asfalto ar popieriaus. Vaikams patinka žaisti komandinius kompiuterinius žaidimus arba aktyviai judėti žaidžiant stalo tenisą ar mankštinantis prie treniruoklių. Visą tai galima daryti bet kurią dieną.

Visą liepos mėnesį, kiekvieną trečiadienį, bibliotekininkė surengdavo kūrybinį užsiėmimą, kurio metu vaikai kurdavo darbelius: paveikslus iš augalų bei sagų, dekoruodavo vazonėlius, spalvindavo akmenukus. Buvo žaidžiami įvairūs judrieji ir lavinamieji žaidimai. Užsiėmimai rengti atsižvelgiant į vaikų amžių ir gebėjimus.

 

Daiva Milkerienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Inkaklių filialo bibliotekininkė

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“ Inkaklių bibliotekoje Iniciatyva „Atverk duris vasarai“ Inkaklių bibliotekoje Iniciatyva „Atverk duris vasarai“ Inkaklių bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai