Švėkšnos dvaro šeimininkai – grafai Pliateriai – buvo visuomeniški ir bendruomeniški žmonės

Kvietė ragauti meną

Anokia čia paslaptis, kad Švėkšnos dvaro šeimininkai – grafai Pliateriai – buvo visuomeniški ir bendruomeniški žmonės, mėgstantys šventes ir svečius, tad neatsitiktinai jų dvasia kasmet Švėkšnos parke atgimstanti. Šiemet Dvaro šventė buvo išskirtinė savo jubiliejais. Nors švėkšniškių šventė turi tvirtas tradicijas, bet būta ir naujų akcentų. Jei švęsti, tai švęsti! Nuo penktadienio iki šeštadienio miestelis buvo pilnas garsų, vaizdų, šventinio šurmulio ir puikaus vasariško oro.

 

Liepos 29-osios rytą švėkšniškiai ir svečiai rinkosi į septintuosius Kūrybinius pusryčius Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filiale. Tai yra vienas iš solidžiausių Švėkšnos literatūrinių renginių, kuriame susipina poezija, menas, muzika, o klausytojai susitinka su skirtingų Lietuvos regionų ir įvairių kūrybos sričių atstovais.

Kūrybinių pusryčių metu vykstančių skaitymų ir melodijų dialoguose kiekvieno sieloje suskamba kažkas ypatingo ir nenusakomo žodžiais. Šį kūrybinį reiškinį kartu kuria Švėkšnos biblioteka ir švėkšniškių draugija „Tėviškė“.

Šiemet surengtų Kūrybinių pusryčių meniu siūlė poeziją, muziką ir fotografijų parodą. Renginyje dalyvavo poetė, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos narė, knygų autorė ir bendraautorė, pedagogė, spalvinga, energija trykštanti asmenybė Dalia Griškevičienė (Kelmė). Kita viešnia –  medikė, mokslų daktarė, Tauragės literatų klubo „Žingsniai“ narė, knygos autorė Iveta Skurvydienė (Tauragė). Pedagogė, kelių poezijos knygų autorė, etnografinio ansamblio įkūrėja ir vadovė, poetė, atliekanti savo kūrybos dainas, Regina Miežetienė (Plateliai) susirinkusiems irgi pristatė savo eiles.

Pedagogas, visuomenininkas, politinis veikėjas, poetas ir fotomenininkas Vytautas Šimkūnas (Tytuvėnai) pristatė savo fotografijos darbų parodą. Autoriaus fotografijos yra tarsi eilėraščiai, jas  gali imti ir tiesiog skaityti.

Kiekvienas pagavęs po margaspalvį poetinio žodžio drugelį su šypsena parsinešė jį namo.

Poeziją keitė melodijos, Vytautas pasakojo apie fotografijose užfiksuotus vaizdus, skaitė savo kūrybą.

Švėkšnos bibliotekos bibliotekininkė Danutė Litvinienė džiaugėsi, kad prie šventės organizavimo prisidėjo ir švėkšniškiai verslininkai A. Toliušis ir J. Paldauskienė.

Prisisotinę kūrybos vaisių visi buvo pakviesti prie arbatos puodelio pabendrauti su Kūrybinių pusryčių svečiais, įsigyti knygų su autografais ir dedikacijomis, skirtomis kiekvienam asmeniškai.

 

Violeta Astrauskienė

Švėkšnos dvaro šeimininkai – grafai Pliateriai – buvo visuomeniški ir bendruomeniški žmonės Švėkšnos dvaro šeimininkai – grafai Pliateriai – buvo visuomeniški ir bendruomeniški žmonės Švėkšnos dvaro šeimininkai – grafai Pliateriai – buvo visuomeniški ir bendruomeniški žmonės Švėkšnos dvaro šeimininkai – grafai Pliateriai – buvo visuomeniški ir bendruomeniški žmonės Švėkšnos dvaro šeimininkai – grafai Pliateriai – buvo visuomeniški ir bendruomeniški žmonės

Spausdinti
Facebook komentarai