Violetos Astrauskienės kūrybos vakaras Vainute

Violetos Astrauskienės kūrybos vakaras Vainute

Balandžio 29-osios vakarą Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filiale lankėsi  meniškos sielos viešnia Violeta Astrauskienė. Ji  į biblioteką atvyko pristatyti tapybos darbų parodos „Angelų sapnai“. Paroda bibliotekoje bus eksponuojama iki gegužės 25 dienos.

Vakarą skambiomis dainomis pradėjo Vainuto folkloro ansamblis „Vainuta“ (vad. J. Majienė). V. Astrauskienė pasakojo apie savo meninę veiklą. O pasakyti ji tikrai turėjo ką, nes yra savamokslė menininkė, savo krašto (Švėkšnos) patriotė ir metraštininkė, saviveiklininkė, aktyvi Emilijos Pliaterytės atminimo draugijos narė bei švėkšniškių draugijos „Tėviškė“ pirmininkė.

V. Astrauskienė yra išleidusi keletą savo kūrybos knygelių, vieną jų „Švėkšniškių draugija „Tėviškė“  nuo XX a. antrojo dešimtmečio iki šių dienų“ padovanojo Vainuto bibliotekai. Savo eiles autorė vadina poetine proza. Ji yra laimėjusi rajono laikraščio „Šilokarčema“ rašinio rašymo konkursą, skirtą Mamos dienai. Šį rašinį viešnia perskaitė. Rašinys nepaliko nė vieno abejingo, žodžiai tokie taiklūs, palietė visus iki širdies gelmių. Violeta ne tik rašo, bet yra ir G. Jankevičiūtės knygos vaikams „Paukščių gojus“ bei B. Morkevičienės knygos „Būties namai“ iliustruotoja.

Viešnia išsamiai papasakojo apie savo pomėgį piešti. Grafikoje ji naudoja dzen raizgymo būdą. Piešinyje kalba per spalvą, simbolį ir mintį. Pagrindinis simbolis jos piešiniuose yra angelas. Kitas jos pomėgis – keramika. Violetai iš molio labiausiai patinka lipdyti angelus ir paukščius.

Apie šią nuoširdžią moterį būtų galima rašyti ir rašyti, ji tiek daug sugeba nuveikti, atrodo, kad jos  paroje būtų daugiau nei dvidešimt keturios valandos. Susirinkusiems vakaro dalyviams ji atsakė į visus kilusius klausimus. Jos buvo taip įdomu klausytis, kad renginio dalyviai net nepajuto, kaip greit prabėgo laikas.

Šiltą,  jaukų ir prasmingą  penktadienio vakarą eilėmis ir daina „Sodo lakštutė maža“ užbaigė folkloro ansamblis „Vainuta“.

 

Gintarė Bagdonienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vainuto filialo bibliotekininkė

Violetos Astrauskienės kūrybos vakaras Vainute Violetos Astrauskienės kūrybos vakaras Vainute Violetos Astrauskienės kūrybos vakaras Vainute Violetos Astrauskienės kūrybos vakaras Vainute Violetos Astrauskienės kūrybos vakaras Vainute

Spausdinti
Facebook komentarai