Advento papročių pasakojimas

Advento papročius priminė folkloro kolektyvas „Vainuta“

Lapkričiui baigiantis prasideda didžiųjų žiemos švenčių laukimas. Tam, kad jis būtų prasmingas, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vainuto filialas lapkričio 26 dieną surengė literatūros ir muzikos popietę „Adventą pasitinkant: papročiai, burtai, tradiciniai žaidimai, dainos“.

Popietę vedė Vainuto folkloro kolektyvas „Vainuta“ (vad. Jolanta Majienė). Kolektyvo nariai, nešini žvakelėmis ir sodais, traukdami Kalėdų dainą „Leliumai“, pradėjo širdį šildančią popietę.

Susirinkusiems papasakota apie advento papročius, kurių laikydavosi mūsų seneliai ir proseneliai. Priminta, kad senovėje ūkininkai iš gamtos reiškinių būsimą derlių nuspėdavo. Vienas iš spėjimų yra toks: jei daug sniego – geras vasarojus, jei adventas saulėtas – gausus daržovių derlius. Teko ir galvas pasukti spėjant mįsles, o gudriausiems popietės dalyviams, teisingai jas įminusiems, folkloro kolektyvas „Vainuta“ simboliškai dovanojo po žvakelę. Popietės metu netrūko ir dainų, skirtų adventui, juk tai yra rimties, ramybės, dvasinio apsivalymo metas.

Bibliotekininkės ir Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro direktorė Lina Balčiauskienė  padėkojo kolektyvui. Visiems dalyvavusiems popietėje palinkėta širdyse nešiotis gerumą ir juo dalintis su mus supančiais žmonėmis.

Gintarė Bagdonienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vainuto filialo vyresn. bibliotekininkė

Dainuoja Vainuta Kolektyvas Vainuta mįslių mynimas

Spausdinti
Facebook komentarai