Susitikimas su vaikų rašytojomis

Susitikimas su vaikų rašytojomis

Spalio 20 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos lankytojai sulaukė kūrybingų viešnių iš Kauno – Lietuvos rašytojų sąjungos narės Zitos Gaižauskaitės bei poetės, Lietuvos nepriklausomų rašytojų sąjungos pirmininkės Dalios Milukaitės-Buragienės.

Šilutės Žibų pradinės mokyklos pradinukus (mokyt. Rasa Jankauskienė) sutiko mielas ir spalvingas personažas – rudens gėrybių apipilta skrybėle, šio gražaus metų laiko spalvomis nudažytu apsiaustu ir gigantiškais akiniais pasipuošusi Rudens teta – visų mylima poetė Z. Gaižauskaitė. Gerai nusiteikusi viešnia į renginio dalyvius kreipėsi eilėmis. Poetė surengė eilėraščių ir poemėlių inscenizacijas, rudenėlį visi kartu pasitiko su saulute, žvėreliais, naminiais gyvūnėliais.

Rudens teta kalbino knygeles, jas skaitė. Daugybės knygų autorė sakė, kad verkia tik tos knygelės, kurių niekas neskaito. Poetė ragino vaikus būti knygos bičiuliais ir skaityti. Ji priminė, kaip svarbu yra meilė tėvynei bei gimtajai kalbai. Susirinkusieji kartu su viešnia į Rudens tetos skraistę sudėjo visas blogybes, kurios augant vaikams kartais išlenda – nemandagumą, nedraugiškumą, nenorą išklausyti ar užjausti, meluoti, kt.

Literatūros rytmetį tęsė D. Milukaitė-Buragienė. Poetė apdovanota įvairiomis Amerikos lietuvių literatūrinių fondų premijomis. Jos poezijoje apstu dedikacijų, akrostichų. Ji šilutiškiams jau anksčiau yra pristačiusi savo kūrybą ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Viešnia skaitė savo kūrybą, pristatė knygas vaikams, išleistas Brailio raštu, garsines knygas, skirtas jauniesiems skaitytojams, turintiems regėjimo negalią. Tokiu būdu poetė parodo savo jautrumą negalią turintiems žmonėms.

Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Rašytojų-žinianešių tarnystė skaitymui“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Vita Gerulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja

Susitikimas su vaikų rašytojomis Susitikimas su vaikų rašytojomis Susitikimas su vaikų rašytojomis Susitikimas su vaikų rašytojomis Susitikimas su vaikų rašytojomis Susitikimas su vaikų rašytojomis

Spausdinti
Facebook komentarai