Susikimas su rasytojais

Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai pažino rašytojus ir jų kūrybą

Rugsėjo 20 dieną Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje siautė galybė gerų emocijų – kūrybinėse dirbtuvėse vaikus linksmino du jaunatviškos sielos rašytojai Benas Bėrantas (Vilnius) ir Virginijus Šidlauskas (Kaunas). Renginio metu svečiai pristatė savo knygas „Savanos istorijos“ bei „Bambukas yra lėėėtas“.

Dalyviai sužinojo, kad V. Šidlausko knyga „Savanos istorijos“, skirta 7–10 metų vaikams, yra sudaryta iš trumpų, nuotaikingų ir išmintingų istorijų apie pačius įvairiausius gyvūnus: dramblį, kurį mergaitė augino spintoje, muzikantą liūtą bei krabą, kuris nemokėjo valgyti šakute ir peiliu, kt.

Tuo tarpu B. Bėranto knyga „Bambukas yra lėėėtas“ yra sudaryta iš vieno pasakojimo apie mažą panduką, vardu Bambukas, kuris visai niekur neskuba, bet prireikus sugeba rasti išeitį sudėtingose situacijose ir padėti draugams, patekusiems į nelaimę.

Abiejų rašytojų knygos turtingos vaizduote, iškalba, papildytos labai gražiomis iliustracijomis. Jų knygas leidžia leidykla „Nieko rimto“.

Renginio metu nuotaikingų istorijų kūrėjai grodami ir dainuodami kvietė vaikus energingai ploti rankomis, pajudėti. Pakviesti smagiems kūrybiniams procesams dalyviai noriai įsijungė – galvojo savo vaizduotės personažus, nurodė jų vietą istorijose, pasakojo jas draugams. Renginys sudarė terpę vaizduotei, žodžių raiškai bei iškalbai, prisidėjo prie jausmų bei pojūčių pažinimo, draugystės bei empatijos suvokimo.

Smalsūs vaikai ilgai nenorėjo paleisti rašytojų, jiems viskas buvo įdomu. Jie klausinėjo  įvairiausių dalykų: apie sukurtas knygas, kiek autoriams metų, kada pradėjo kūrybinį kelią, kas juos įkvėpė tapti tuo, kuo dabar yra.

Renginyje dalyvavo Šilutės Pamario progimnazijos trečios klasės mokiniai (klasės vadovė – Drąsutė Vaitkevičienė) bei ketvirtos klasės mokiniai (klasės vadovė – Solveiga Mockienė).

Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai bei Šilutės rajono savivaldybei už renginio finansavimą.

Vita Gerulienė,
Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja

Gera nuotaika Gimsta istorijos Kūrybiskumo akimirka Renginio akimirkos Smagi istorija Smagus susitikimas Susikaupimo akimirka

Spausdinti
Facebook komentarai