Kūrybinė edukacija Komiksų laboratorija 3

Vasarotojams – „Komiksų laboratorija“

Prisiminkime, kokios knygos mums patiko vaikystėje? Daugelis sutiks, kad spalvotos ir gausiai iliustruotos. Tačiau ne tik vaikiškos pasakos, ar enciklopedijos traukia akį gražiomis iliustracijomis. Komiksai – palyginti jaunas literatūrinis žanras, kurio negalima vienareikšmiškai vadinti nei daile, nei literatūra. Šis žanras ypač paplitęs Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Japonijoje, tačiau paskutiniu metu sulaukė susidomėjimo ir Lietuvos vaikų bei jaunimo tarpe, nors komiksai gali būti skirti įvairaus amžiaus skaitytojams.

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vykstant iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ veikloms, bibliotekininkai pasiūlė pokalbių valandėlės „Apie niekalus ir rimtas problemas“ dalyvėms išbandyti jėgas naujame amplua – kuriant komiksus „Komiksų laboratorijoje“. Visą birželio mėnesį merginos domėjosi, skaitė komiksus, aptarinėjo temas bei siužetą, piešimo būdus ir pačių įsirištose knygose išreiškė savo kūrybą bei fantaziją. Užsiėmimai tęsėsi ne vieną dieną, o, kad veikla netaptų nuobodi, dalyvės įkvėpimo semdavosi klausydamos gitaros melodijų, smagiai šnekučiuodamos. Ne vienai iš dalyvių pokalbiai padėjo sugalvoti būsimo komikso siužetą.

Pasiteiravus merginų, kodėl komiksas užima pirmą vietą jų literatūros sąraše, jos nedvejodamos atsakė – tai lyg langeliuose užkoduota istorija, norint sužinoti jos tęsinį, nereikia kantriai ir kartais nuobodokai skaityti ilgą tekstą, tereikia smagiai keliauti iš langelio į langelį mėgaujantis piešiniu bei trumpu epizodo aprašymu. Ši kūryba žadina smalsumą, skatina vaizduotę, suteikia galimybę perskaityti tą pačią istoriją  savaip. Taip pat kaip privalumą merginos įvardino – sudėtingos istorijos komiksuose perteikiamos paprastu, labiau priimtinu būdu.

Užbaigusios savo komiksus dirbtuvių dalyvės ketina juos parodyti draugams, pasidalinti kūrybinės kelionės įspūdžiais ir paskatinti kitus nebijoti bandyti bei atrasti kažką naujo.

Kristina Kelmelienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Kūrybinė edukacija Komiksų laboratorija Kūrybinė edukacija Komiksų laboratorija 7 Kūrybinė edukacija Komiksų laboratorija 6 Kūrybinė edukacija Komiksų laboratorija 5 Kūrybinė edukacija Komiksų laboratorija 4 Kūrybinė edukacija Komiksų laboratorija 2 Kūrybinė edukacija Komiksų laboratorija 1

Spausdinti
Facebook komentarai