Literatūros popietė „Geras svečias rudenėlis“

Literatūros popietė „Geras svečias rudenėlis“

Lapkričio 17 dieną Žemaičių Naumiesčio gimnazijos Gardamo skyriaus pradinukai rinkosi Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Gardamo filiale, juos atlydėjo mokytojos Virginija Lidžiuvienė ir Sonata Kurmienė. Vyko literatūros popietė „Geras svečias rudenėlis“, skirta poetės, dramaturgės, scenarijų autorės, vertėjos  Violetos Palčinskaitės  80- mečiui.

Jau ne viena Lietuvos karta užaugo su jos sukurta poezija. Poetė yra išleidusi devynias poezijos knygas vaikams. Autorės sukurti eilėraščiai – lengvi, žaismingi ir smagūs, paliečiantys jaunųjų skaitytojų širdis. Renginio pradžioje bibliotekininkė supažindino vaikus su rašytojos kūryba, parodė jos išleistas knygutes.

Paklausus, koks metų laikas mieliausias, mokinių atsakymai buvo skirtingi. Vieniems patinka vasara, kitiems – ruduo. Tad šį kartą kalbėta apie rudenį, nes su savimi bibliotekininkė atsinešė pintinę lauko gėrybių, sudėtų Violetos Palčinskaitės knygoje „Sapnų taškuota sraigė“. Čia aprašytos daržovės – linksmosios lysvės gyventojos.  Vaikai gali rasti eilėraščių apie svogūną, tuščiagalvį kopūstą, buroką, išdykėlę morką, bulvę , pomidorą ir žirnius. Bibliotekininkė juos ir perskaitė. Pradinukai įdėmiai  išklausė eilėraštukus, o vėliau piešė labiausiai jiems patikusias personažus.

Greitai prabėgo laikas. Atsisveikinta iki naujų susitikimų, o piešinius su rudenėlio gėrybėmis  parsinešę į namus vaikai padovanos artimiesiems.

Virginija Langienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Gardamo filialo bibliotekininkė

Literatūros popietė „Geras svečias rudenėlis“ Literatūros popietė „Geras svečias rudenėlis“ Literatūros popietė „Geras svečias rudenėlis“ Literatūros popietė „Geras svečias rudenėlis“ Literatūros popietė „Geras svečias rudenėlis“

Spausdinti
Facebook komentarai