Mokiniams pristatyta ypatinga knygelė

Mokiniams pristatyta ypatinga knygelė

Lapkričio 16 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale vyko skaitymo skatinimo valandėlė „Aš – jaunasis skaitytojas“, skirta prozininkės, vaikų literatūros kūrėjos  Violetos Palčinskaitės 80-mečiui. Juknaičių pagrindinės mokyklos 3 klasės mokiniams pristatyta knygelė „Dėmesio! Žiūrėk į mane“.

Šios knygelės, kurią parašė Violeta Palčinskaitė ir Kazys Saja,  atsiradimas – ypatingas. Įprastai pirmiausia gimsta knygelės tekstas, kurį vėliau iliustruoja dailininkas. O šįkart viskas padaryta atvirkščiai! Kaip atsirado ši knygelė? Jaunas dalininkas Povilas Kuprys, sirgdamas ir negalėdamas užmigti, per naktį nupiešdavo po keletą linksmų paveikslėlių, juos išdėliodavo ant stalo, kad atsikėlusi mama galėtų pasidžiaugti jais.

„Kada nors, kai mane jau bus pasišaukusi Žemė, – svajojo Povilas, – į tėvelių namus Panevėžy užklys koks pasakų rašytojas. Pamatys ant sienų iškabinėtus mano piešinius ir pamėgins prakalbinti juos…“

Taip ir atsitiko. Du rašytojai, gyvenantys toje pačioje gatvėje, tame pačiame name, išvydę linksmus dailininko Povilo Kuprio piešinėlius, nusprendė pagal juos sukurti smagius apsakymus.

Mokiniai klausėsi Violetos Palčinskaitės sukurtų istorijų „Tėtė nori būti jaunas“ ir „Pagauti momentą“. Apie tėtį, kuris mėgsta šokinėti per virvutę, nes šokinėti per virvutę yra kur kas linksmiau ir patogiau: niekur iš namų eiti nereikia ir galima vienu metu ne tik mankštintis, bet ir „auklėti“ šeimą. Klausydamiesi antrosios istorijos vaikai sužinojo, kad svarbiausia fotografijos mene yra pagauti tinkamą momentą.

Skaitymo skatinimo valandėlės dalyviai patys mėgino sukurti istorijas žiūrėdami į Povilo Kuprio pieštus paveikslėlius.

 

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Mokiniams pristatyta ypatinga knygelė Mokiniams pristatyta ypatinga knygelė Mokiniams pristatyta ypatinga knygelė

Spausdinti
Facebook komentarai