Mįslės, dainos, 3D paveikslėliai ir daug užduočių skaitymo skatinimo valandėlėse vaikams

Mįslės, dainos, 3D paveikslėliai ir daug užduočių skaitymo skatinimo valandėlėse vaikams

Spalio 12 ir 19 dienomis Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale vyko skaitymo skatinimo valandėlės „Aš – jaunasis skaitytojas“. Bibliotekininkė paruošė vaikams daug užduotėlių: eilėraščių skaitymas, mįslių minimas, dėlionė, anekdotai, pasaulio įdomybės, loginės užduotys, 3D paveikslėliai. Atlikus vieną užduotį vaikai keitėsi vietomis, kur jų laukė kita užduotis. Taip sukosi ratuku ir paeiliui visi atlikinėjo užduotis.

Juknaičių vaikų dienos centro lankytojai vieni kitiems skaitė apie linksmus, liūdnus ir kitokius Lukošiuko nutikimus šiame bei kituose gyvenimuose, aprašytus Vytauto Račicko knygelėje  „Gyveno kartą Lukošiukas“. Vaikai iš Violetos Palčinskaitės poezijos knygos „Eilėraščiai iš namų“ ir Aušros Raugaitės knygos „Tik ateinantys žodžiai“ išsirinko po patikusį eilėraštį ir skaitė draugams.

Dalyviai papasakojo po vieną išsirinktą įdomų faktą iš žurnalo „Naminukas“. Pavyzdžiui, kad yra toks posakis: „Žaibas dukart į tą pačią vietą netrenkia“. Jis nėra teisingas. Deja, kai kurie žmonės, atrodo, žaibą traukte traukia. Štai į Gineso rekordų knygą pateko žmogus, kuris buvo žaibo trenktas net 7 kartus. Žurnale vaikai perskaitė žinią, kad yra toks plačiasnukis šuo, kuris sugebėjo apžioti net 6 teniso kamuoliukus. Taip auksaspalvis retriveris Finlis iš Niujorko valstijos pateko į Gineso rekordų knygą.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė stereogramos (3D paveikslėliai). Stereogramos – tai paveikslas paveiksle, kurį norint pamatyti kaip 3D reikia atlikti keletą veiksmų akimis. Atpalaiduoti akis ir į arti esantį paveikslėlį žiūrėti kaip į objektą tolumoje. Tam reikia silpnai sukryžiuoti akis (žvairuoti) arba, jei nepavyksta kitaip, pritraukti paveiksliuką prie pat akių, nesistengiant jo sufokusuoti, ir po truputį traukti tolyn tol, kol išryškės 3D vaizdas.

Skaitymo skatinimo valandėlės metu jaunieji skaitytojai dėliojo dėlionę, žaidė žaidimą, minė pateiktas mįsles ir užminė jas savo draugams, turėjo atspėti dainą ir išspręsti loginę užduotį.

 

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Mįslės, dainos, 3D paveikslėliai ir daug užduočių skaitymo skatinimo valandėlėse vaikams Mįslės, dainos, 3D paveikslėliai ir daug užduočių skaitymo skatinimo valandėlėse vaikams Mįslės, dainos, 3D paveikslėliai ir daug užduočių skaitymo skatinimo valandėlėse vaikams Mįslės, dainos, 3D paveikslėliai ir daug užduočių skaitymo skatinimo valandėlėse vaikams Mįslės, dainos, 3D paveikslėliai ir daug užduočių skaitymo skatinimo valandėlėse vaikams Mįslės, dainos, 3D paveikslėliai ir daug užduočių skaitymo skatinimo valandėlėse vaikams Mįslės, dainos, 3D paveikslėliai ir daug užduočių skaitymo skatinimo valandėlėse vaikams Mįslės, dainos, 3D paveikslėliai ir daug užduočių skaitymo skatinimo valandėlėse vaikams

Spausdinti
Facebook komentarai