Popietė apie žmogaus kūną iš išorės

Popietė apie žmogaus kūną iš išorės

Rugsėjo 7 ir 14 dienomis Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale vyko skaitymo skatinimo valandėlės „Aš – jaunasis skaitytojas“. Juknaičių vaikų dienos centro mokiniams pristatyta Kristinos Junyent ir Kristinos Losantos (Cristina Junyent, Cristina Losantos)  knyga „Žmogaus kūnas iš išorės“.

Ši įdomi ir gausiai iliustruota knyga supažindina ir atsako į daugelį klausimų. Kodėl jauti skonį? Kam reikalingi nagai? Kodėl patiri tiek daug emocijų? Kokias medžiagas organizmas paima iš išorės, kokias pašalina? Kodėl prakaituoji? Kodėl tavo kūnas toks, o ne kitoks? Tai netikėtų faktų ir atradimų šaltinis, padedantis suprasti, kaip tavo kūnas veikia iš išorės.

Vaikai susipažino su 5 pagrindiniais žmogaus pojūčiais – rega, klausa, uosle, lytėjimu ir skonio pojūčiu. Užrištomis akimis traukė daiktus ir lytėjimo pojūčiu bandė atspėti, ką turi rankose. Ragaudami saldainius tikrino, ar tikrai saldų skonį jaučiame liežuvio galiuku. Skaitydami knygelę dalyviai sužinojo, kad maistui patekus į burną saldumą, sūrumą, kartumą ir rūgštumą mes jaučiame skirtingomis liežuvio dalimis. Vaikai išmoko gestų kalba pasakyti savo vardą ir žodelį ačiū. Užmerkus vieną akį pabandėme įmesti trintuką į kibiriuką, buvo sunkoka, kol neatmerkėme abiejų.

Jaunieji skaitytojai sužinojo daugybę įdomių faktų: žagsulys yra refleksas – netikėtas mėšlungiškas diafragmos susitraukimas; dulkėms kutenant nosį, imame čiaudėti,  taip joms užkirsdami kelią patekti į plaučius; kosulys padeda palaikyti švarą gerklėje ir kvėpavimo takuose; pojūčiai net tik daro gyvenimą malonesnį, bet ir perspėja mus apie pavojų.

Mokiniai pasidžiaugė Juknaičių bibliotekoje eksponuojama juknaitiškės Jolantos Maslauskienės rankdarbių paroda „Gėlės, kvepiančios oda“ ir  Laimos Šiaudvytienės (Usėnai) fotografijų paroda „Gyvūnai gamtoje“.

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Popietė apie žmogaus kūną iš išorės Popietė apie žmogaus kūną iš išorės Popietė apie žmogaus kūną iš išorės Popietė apie žmogaus kūną iš išorės Popietė apie žmogaus kūną iš išorės Popietė apie žmogaus kūną iš išorės Popietė apie žmogaus kūną iš išorės Popietė apie žmogaus kūną iš išorės Popietė apie žmogaus kūną iš išorės

Spausdinti
Facebook komentarai