Knygos paaugliams „Purslai“ pristatymas

Knygos paaugliams „Purslai“ pristatymas

Rašytoja Agnesa Kenešytė-Gricė – jauna knygų paaugliams ir jaunimui autorė, gyvenanti Palangoje, studijavusi Jungtinėje Karalystėje, tačiau panorusi grįžti į tėvynę. Būsimąją rašytoją traukė būti arčiau šeimos. Dabar ji dirba Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, kur jaučiasi reikalinga, gauna nemažai patirčių, naudingų ne tik aptarnaujant lankytojus, bet ir kūrybiniam procesui.

Pirmoji viešnios knyga Šilutės skaitytojams pristatyta 2022 m. vykusios vaikų knygos šventės „Kviečia baltos knygų burės“ metu. Pirmąjį autorės kūrinį – istoriją „Sulaukti aušros“ – 2021 m. išleido leidykla „Alma littera“. Šios leidyklos rengiami jaunimo literatūros konkursai ir suteikė šansą laimėti paauglių konkursą.

Agnesa yra Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) narė. Pateikusi paraišką Lietuvos kultūros tarybai, laimėjo stipendiją keliauti į Malaiziją, kur vyko 38-asis IBBY narių susitikimas. „Nuvykusi pamačiau iš viso pasaulio atvykusius žmones, kurie susiję su vaikų literatūra, klausiau jų pranešimų ir tuomet atėjo suvokimas, kad mes iš tiesų labai daug turime ir kartais nevertiname, mūsų gyvenimas yra puikus, kuomet palygini su tokiomis valstybėmis kaip Afganistanas, Libija, Pietų Afrika, kt.“, – susitikimo metu paaugliams kalbėjo viešnia.

Rugsėjo 18 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje autorė pristatė naują knygą „Purslai“, skirtą paauglių auditorijai. Pamokančiame kūrinyje veiksmas vyksta Klaipėdos mieste.  Pagrindinė knygos herojė – šešiolikametė moksleivė Jogailė. Mergaitės diena yra itin tiksliai suplanuota todėl, kad jai reikia atlikti begalę įsipareigojimų: be plaukimo treniruotės baseine bei  sporto salėje, ji turi dalyvauti varžybose, pamokose, ruošti pamokas, kt. Jogailei nelieka laiko savo pačios socializacijai ir gyvenimui, laisvalaikiui, kuris yra aktualus jos amžiaus tarpsniui. Ji yra priklausoma nuo ją nuolat spaudžiančio tėčio, kuris reikalauja puikių rezultatų ir mokykloje, ir sporte. Visa jos ateitis jau yra nuspręsta už ją. Natūralu, kad paauglė pradeda maištauti, ieškoti kelių, kaip siekti savo svajonių. Pristatydama kūrinį autorė ragino dalyvius nebijoti ieškoti savęs, savo kelių, svajoti. Rašant knygą apie plaukimo sporto subtilybes autorei nemažai faktų pateikė olimpietis plaukikas Simonas Bilis.

Susitikimo metu Šilutės Pamario progimnazijos 7 klasės mokiniams (mokyt. Asta Memytė) pateikta savianalizės užduočių, draugiškai aptarti atsakymai. Tokiu būdu susitikimas tapo prasmingesnis, labiau prieinamas paauglių auditorijai. Renginį rėmė Lietuvos kultūros taryba ir  Šilutės rajono savivaldybė.

Vita Gerulienė,
Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja

Knygos paaugliams „Purslai“ pristatymas

Spausdinti
Facebook komentarai