Braškių diena ir paslaptingos istorijos Juknaičių bibliotekoje

Braškių diena ir paslaptingos istorijos Juknaičių bibliotekoje

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo bibliotekininkė sausio 20 dieną Juknaičių vaikų dienos centro mokinius pakvietė į skaitymo skatinimo valandėlę „Braškių diena ir paslaptingos istorijos“.

Kęstutis Kasparavičius — garsus knygų iliustruotojas, grafikas, vaikų knygų autorius. Mokėsi M. K. Čiurlionio meno mokykloje choro dirigavimo, vėliau pasuko kiek kita kryptimi ir Vilniaus dailės akademijoje studijavo dizainą. Jis yra laikomas vienu produktyviausių vaikų knygų iliustruotoju bei autoriumi.

Skaitant K. Kasparavičiaus rašytų ir iliustruotų trumpų istorijų rinkinius buvo smagu įsijausti į knygos „Braškių diena“ nuotykius. Susipažinome su dailininku Meškiuku, kuris labiausiai mėgo piešti medaus stiklainius. Vaikai sužinojo, kad medus kartais būna labai šviesus, vos gelsvas – tai liepų medus. Jeigu ryškiai geltonas – tai lauko gėlių medus, tamsaus aukso spalvos – toks būna viržių medus.

Jaunieji skaitytojai susipažino su braškių smaližiumi – mažu žaliu krokodiliuku. Kartą prieš miegą, gulėdamas savo lovelėje, jis užsisvajojo, kaip būtų puiku, jeigu viskas pasaulyje būtų iš braškių. Rytą jam nubudus, viskas aplink buvo gerokai pasikeitę. Kambarys kvepėjo braškėmis, visi namai, daiktai ir drabužiai išpuošti braškių ornamentais, maistas šaldytuve braškių skonio. Vienintelis namuose nepanašus į braškę ir ne raudonas buvo jis pats.

Išklausę istorijų vaikai piešė ir svajojo, kokie galėtų būti jų svajonių namai, kaip jie kvepėtų ir kokio skonio skanėstai niekada nenusibostų. Jie fantazavo bei linksmai pokštavo žaisdami žaidimus.

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Braškių diena ir paslaptingos istorijos Juknaičių bibliotekoje Braškių diena ir paslaptingos istorijos Juknaičių bibliotekoje Braškių diena ir paslaptingos istorijos Juknaičių bibliotekoje Braškių diena ir paslaptingos istorijos Juknaičių bibliotekoje

Spausdinti
Facebook komentarai