Parodos „Mažosios Lietuvos ir Karaliaučiaus departamento herbai“ pristatymas

Parodos „Mažosios Lietuvos ir Karaliaučiaus departamento herbai“ pristatymas

Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filiale lapkričio mėnesį vyko tautodailininkės Violetos Benetienės (Rusnė) parodos „Mažosios Lietuvos ir Karaliaučiaus departamento herbai“ pristatymas ir vilnos vėlimo edukacija.

Veltinio amato puoselėtoja, tautodailininkė Violeta Benetienė, sėkmingai  įvaldžiusi vėlimą sausuoju ir šlapiuoju būdu, sukūrė daugybę įvairiaspalvių darbų, surengė ne vieną parodą, o norintiems išmokti vėlimo savo žinias mielai perduoda edukacinių užsiėmimų metu.

Geldapė, Eitkūnai, Ragainė, Vėluva, Tilžė, Žintai, Piliakalnis, Girdava, Šventapilis, Stalupėnai, Širvinta, Labguva, Tepliava, Klaipėda, Alna, Gumbinė bei kiti Mažosios Lietuvos ir Karaliaučiaus miestai, miesteliai paminėti parodos pristatymo metu. Naudojantis žemėlapiu buvo galima  apžvelgti vietoves, jų pavadinimus ir miesto skiriamuosius ženklus – herbus anuomet ir šiandien.

Violetos Benetienės parodoje meistriškai pavaizduoti šventieji Petras ir Paulius (Girdava); kirvis, kuriuo, anot pasakojimų, kirtęs šventąjį ąžuolą pats Varmijos vyskupas Anzelmas (Šventapilis); akmens stalas, kuris ant Stalės upelio kranto yra buvęs lietuvių aukojamasis stalas, pagal kurį ir pavadinta vietovė (Stalupėnai). Parodoje eksponuojami ir kiti miestų simboliai,  pavaizduoti herbuose.

Papasakojusi apie herbus tautodailininkė pakvietė bibliotekos lankytojas išmokti vilnos vėlimo sausuoju būdu bei pamėginti nuvelti angeliukus.

 

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Parodos „Mažosios Lietuvos ir Karaliaučiaus departamento herbai“ pristatymas Parodos „Mažosios Lietuvos ir Karaliaučiaus departamento herbai“ pristatymas Parodos „Mažosios Lietuvos ir Karaliaučiaus departamento herbai“ pristatymas Parodos „Mažosios Lietuvos ir Karaliaučiaus departamento herbai“ pristatymas Parodos „Mažosios Lietuvos ir Karaliaučiaus departamento herbai“ pristatymas

Spausdinti
Facebook komentarai