Skaitymo skatinimo valandėlė Juknaičių pagrindinės mokyklos mokiniams.

Vaikams pristatytos Vytauto Račicko knygelės

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Juknaičių filialo bibliotekininkė sausio 13 dieną Juknaičių vaikų dienos centro auklėtiniams pristatė Vytauto Račicko kūrybą.

V. Račickas – vaikų rašytojas, žurnalistas. Gimė 1952 m. sausio 1 d. Keblonių kaime (Anykščių r.). Vilniaus universitete įgijo lietuvių kalbos ir literatūros specialybę. Apysaka „Šlepetė“ 1996 m. IBBY Lietuvos skyriaus buvo išrinkta geriausia metų knyga vaikams. 1998 m. už apysaką „Zuika dar gyvas“ rašytojui įteikta Gabrielės Petkevičaitės-Bitės premija, o 2003 m. trečioji trilogijos knyga apdovanota rašytojo Vytauto Tamulaičio premija. 2011 m. V. Račickui įteikta Vaikų literatūros premija.

Rašytojas savo knygose natūraliai ir subtiliai kalba apie sudėtingas ir jautrias vaikų problemas. Paliečiamos tėvų skyrybų, sunkumų mokykloje, nesutarimų su draugais temos. Autorius sudomina vaikus ir vyresnius skaitytojus, jo knygose nemažai detektyvinių elementų, nuotykių ir vaikiškos išminties.

Šio autoriaus knyga „Jos vardas Nippė“ – tai jautri vienos mergaitės keistu vardu trapios vaikystės istorija. Nuo vaikiško juoko ir meilės iki išdavystės ir visai nevaikiškų gyvenimo pamokų. Knygoje pasakojama apie mergaitę Nippę, jos gyvenimą mirus tėčiui, apie duotą pažadą jam: stropiai mokytis groti fleita ir visada klausyti mamos. Jį ištesėti nėra taip paprasta, nes visokie nenumatyti įvykiai tampa mergaitei tikru išbandymu.

Pirmagimė buvo fantastiškai panaši į tėtį, tad Nippės tėčiui Napoleonui Nakui dingtelėjo, jog – dėl šventos teisybės – fantastiškai panašūs turėtų būti ir jųdviejų vardai. O iš jaudulio, labai spausdamas rašiklį, laimingiausias pasaulyje tėtis vardą suraitė net su dviem „p“.

Keliaujant knygos puslapiais vaikai nuolat buvo įtraukiami į diskusiją: pasakojo savo vardo istoriją – kaip tėveliai išrinko vardą, kokia vardo reikšmė. Knygoje buvo ir iš ko pasijuokti, ir paliūdėti.

Renginio metu vaikai ir patys mielai skaitė draugams V. Račicko knygelę „Gyveno kartą Lukošiukas“, kurioje pasakojama apie linksmus, liūdnus ir kitokius Lukošiuko nutikimus šiame ir kituose gyvenimuose.

Mokiniai pasidžiaugė bibliotekoje eksponuojama Juknaičių pagrindinės mokyklos priešmokyklinės prupės „Saulutė“ vaikų piešinių paroda „Apšerkšniję mūsų žiemos“.

Rasa Vaičiulienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Juknaičių filialo bibliotekininkė

Skaitymo skatinimo valandėlė „Jos vardas Nippė“ Vaikai skaito knygą Gyveno kartą Lukošiukas Vytauto Račicko – prozininko, redaktoriaus, vaikų rašytojo kūryba.

Spausdinti
Facebook komentarai