Medijų teikiamos galimybės ir iššūkiai

Medijų teikiamos galimybės ir iššūkiai

Kiekviena diena – tai nauja patirtis, iššūkiai ir įgyti gebėjimai. Šiandien, kai pasaulis keičiasi labai greitai, būtina skatinti mokymąsi visą gyvenimą. Čia biblioteka tiesia pagalbos ranką kiekvienam, norinčiam tapti aktyviu piliečiu.

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filialas kiekvienais metais rengia įvairias skaitmeninio raštingumo mokymų programas bibliotekos paslaugų vartotojams. 2023  metais jų surengta keletas.

Balandžio mėnesį bibliotekoje vyko informacinės-mokomosios transliacijos: „E. sveikatos galimybės: pas gydytoją registruokimės internetu“ ir „Kvalifikuotas elektroninis parašas – nauda, saugumas, galimybės“. Informacija buvo pateikiama vaizdžiai, su pavyzdžiais, atsakant į pateiktus klausimus.

Šiuolaikinės medijos teikia daug informacijos. Kaip didžiuliame informacijos sraute nepasiklysti? Kuo tikėti? Kaip atskirti, kas yra tiesa, o kas – melas? Apie tai spalio mėnesį vykdyti medijų ir informacinio raštingumo kompetencijų mokymai suaugusiems „Informacijos vertinimas ir atranka“.

Gruodžio mėnesį surengti medijų raštingumo mokymai „Very Verified“, kuriuose irgi buvo  mokoma, kaip atskirti žiniasklaidoje viešinamą teisingą informaciją nuo melagingos.

Bibliotekos lankytojai pagal savo poreikius atsirenka jiems reikalingus mokymus. Populiariausi išlieka individualūs mokymai, kuriuose dalyvis tam tikru pasirinktu laiku sprendžia jam iškilusią problemą. Tai yra asmeninės sutartys, dokumentų siuntimas, sąskaitų apmokėjimas, elektroninių dokumentų spausdinimas, registracija pas gydytoją, pajamų deklaracijų pildymas ir kt. Šiuolaikinis bibliotekininkas siekia išmanyti visus šiuos dalykus ir padėti lankytojui gauti reikiamą informaciją ar paslaugą, bent jau nukreipti ten, kur jis galėtų gauti norimą atsakymą.

Kaimo vietovėje dažniausi bibliotekos lankytojai – vyresniojo ir senyvo  amžiaus žmonės, kurie dažniausiai neturi kompiuterio, o kiti – išmaniojo telefono, elektroninio pašto bei elektroninės bankininkystės. O juk siekiama ateityje visas paslaugas teikti tik internetu. Gerai, jei senolių vaikai ar anūkai, gyvenantys Lietuvoje, padeda, o jei ne… Tuomet pagalbą galima gauti tik bibliotekose, kurios dar veikia kaimo vietovėse. Žmonės pasitiki bibliotekininkais, tai irgi labai svarbu.

 

 

Daiva Milkerienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Inkaklių filialo bibliotekininkė

Spausdinti
Facebook komentarai