Sausio 11 (2)

Pristatyta fotografijų paroda, pasakojanti apie skaudžias tremties akimirkas

Pasitinkant sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje šilutiškiai rinkosi į Kauno IX forto muziejaus parodos „Lietuvos gyventojų tremtys antrosios sovietinės okupacijos metais“ atidarymą. Parodą pristatė Kauno IX forto muziejaus muziejininkė Valė Gutauskaitė.

Paroda pasakoja apie antrosios sovietinės okupacijos metais vykdytą Lietuvos gyventojų trėmimą į tolimiausius Sovietų Sąjungos rajonus. Remiantis muziejaus rinkiniuose saugoma unikalia medžiaga, pristatomos sovietų reokupacijos, masinio gyventojų trėmimo organizavimo ir vykdymo temos, pažvelgiama į tremtinių kasdieninį gyvenimą: darbą, tradicijas, kultūrinę veiklą.

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Šilutės filialo nariai ir pirmininkė Regina Tamašauskienė pasidalino savo prisiminimais apie gyventojų trėmimus sovietinės okupacijos metais ir įžvalgomis pasitinkant Laisvės gynėjų dieną.

Prisiminimais apie Lietuvos gyventojų trėmimus sovietinės okupacijos metais pasidalino Antanina Rudminienė (Butrimaitė). Ji papasakojo apie savo šeimos patirtus išgyvenimus tremtyje (1951–1958) ir apie brolio, partizano Stanislovo Butrimo, likimą.

Onutė Kuskienė ir Elena Stankevičienė papasakojo apie jų šeimų patirtį tremtyje, kančią, buvimą mirties akivaizdoje, išgyvenimą ir tremtinių, grįžusių į Lietuvą pritapimą, savo gimtinėje.

Visi renginyje pasisakiusieji akcentavo, kad lietuviams ištverti sovietinės okupacijos metus padėjo vienybė, malda, pagalba vienas kitam ir savo kalbos, kultūros, papročių išsaugojimas. To jie linkėjo ir kiekvienam šiandien.

Muzikinius kūrinius atliko Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus choras „Pamario aidas“ (vad. Nijolė Sniečkuvienė).

Sonata Mockienė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Sausio 11 (3) Sausio 11 (1) sausio 11 (4)

Spausdinti
Facebook komentarai