Bibliotekoje saugomas dokumentinis paveldas jau portale epaveldas.lt

Bibliotekoje saugomas dokumentinis paveldas jau portale epaveldas.lt

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bibliotekininkystės ir kraštotyros skyriuje saugomas reikšmingas, šalies istoriją ir kultūrą fiksuojančias fotografijas jau galima rasti ir elektroninėje erdvėje. Didžiausiame Lietuvos skaitmeninto kultūros paveldo portale www.epaveldas.lt, gyvuojančiame jau daugiau nei 16 metų, paviešinta arti 200 daugiausia tarpukario laikotarpiu fotografuotų įvairios tematikos nuotraukų iš bibliotekoje saugomo Lietuvos kariuomenės majoro, bibliofilo, tyrėjo Petro Jakšto (1899–1988) dokumentų rinkinio. Fotografijos atspindi ir paties P. Jakšto svarbiausius biografijos ir veiklos epizodus. Beveik visų įvykių, situacijų dalyviu buvo pats P. Jakštas.

Daugumoje žymių to meto profesionalių fotografų ir fotografų mėgėjų Alberto Būdavo, Alberto Šulco, Makso Ehrhardto, Kazimiero Augustino, Boleslovo Savsenavičiaus, M. Reizenmano, J. Balčiūno, S. Zolino, P. Šikšnio ir kitų pavienėse ar grupinėse nuotraukose užfiksuoti vaizdai iš tarpukario Lietuvos karininkijos istorijos – Lietuvos kariuomenės 7-ojo pėstininkų Žemaičių kunigaikščio Butegeidžio pulko dislokacijos Klaipėdoje laikotarpio, Lietuvos kariuomenės Vyriausiojo štabo Raštininkų kuopos kariškių tarnybos, karių savanorių kapų tvarkymo įvairiose šalies vietovėse veiklos, karių šiokiadieniai, laisvalaikis, šventinės akimirkos, gyvenamoji aplinka ir kt. Portale publikuojamos ir istorinės fotografijos iš Lietuvos Respublikos Prezidento Kazio Griniaus apsilankymo Klaipėdos krašte 1926 m. rugpjūčio mėn. Tikimės, kad lankytojus sudomins fotografų užfiksuoti tarpukario Rokiškio, Kauno, Klaipėdos, Giedraičių, Dubingių (Molėtų r.), Lyduokių (Ukmergės r.), Jiezno (Prienų r.) vietovaizdžiai. Ne viena iš pateiktų nuotraukų yra unikali, vienintelė arba išlikę tik keli originalūs jos egzemplioriai. Kadaise užfiksuoti vaizdai, objektai šiandien jau yra kitokie arba jų nebelikę.

Kviečiame apžiūrėti senąsias fotografijas portale www.epaveldas.lt, kuriame šiuo metu sukaupta per 520 tūkst. kultūros paveldo objektų. Portale skelbiamų objektų paieška vykdoma Patikslinamosios paieškos langelyje, tiekėjo eilutėje įrašius Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos pavadinimą ir paspaudus mygtuką „Ieškoti“ arba pradiniame portalo puslapyje esančiame paieškos langelyje įvedus paieškos žodį ir paspaudus mygtuką „Ieškoti“.

 

Informavo Virginija Veiverienė

Bibliotekoje saugomas dokumentinis paveldas jau portale epaveldas.lt

Spausdinti
Facebook komentarai