Renginio dalyviai susitiko po 55 metų

Katyčiuose paminėtas Lietuvos dainų 100-metis

Nuo euforijos iki ašarų, nuo jautrių liudijimų iki šventiško pakylėjimo – tokia neretušuota Dainų švenčių istorija birželio 19 d. atskleista Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Katyčių filialo organizuotame renginyje „Dainų pakerėti“, skirtame Lietuvos dainų šventės 100-čiui.

Kas yra šimtmetis? Ką laiko begalybėje reiškia šimtas metų, per kuriuos subręsta pušis, o žmogus, jei lemta, nugyvena gyvenimą, regėdamas, kaip keičiasi pasaulis, ir suvokdamas, kad visa, kas jame esmingiausia, niekur nedingsta ir per amžių išlieka nepakitę. Šimtmečio Lietuvos dainų šventę pasitinkame žodžiais „kad giria žaliuotų“, kviesdami suprasti kaip mūsų visų tikslą. Kaip pareigą suvokti, kas ir kodėl tą girią prieš šimtmetį pasodino, ir kaip būtinybę ją išsaugoti tiems, kurie kartu su šia giria žaliuos po mūsų.

Katyčių jaunoji kartą saugoja ir plėtoja dainų girią. Tai renginio metu pademonstravo Katyčių mokyklos dainų atlikėja Rugilė Bendžiūtė.

Renginio metu bibliotekininkė Marina priminė kiek kartų ir kada Katyčių chorai dalyvavo Dainų šventėse. 1928 m. liepos 1 d. Kaune, Žaliakalnio estradoje, surengta antroji Lietuvos dainų šventė. Joje dalyvavo Katyčių giedotojų draugijos choras, kuriam priklausė 61 dainininkas.

1970 metais Katyčių kultūros namų mišrusis choras dalyvavo respublikinėje dainų šventėje. Jam vadovavo Vanda Lukošiūtė-Gečienė, 1966-1971 m. Katyčių kultūros meno vadovė ir vidurinės mokyklos muzikos mokytoja. Mokykloje vadovavo vaikų chorams, kurie pirmavo Šilutės rajono meno mėgėjų apžiūrose, o 1969 m. jaunučių chorą parengė respublikinei moksleivių meno ir sporto šventei Vilniuje. Apie tai byloja Katyčių mokyklos muziejuje saugoma jaunojo choristo apranga su emblema su užrašu „Moksleivių meno ir sporto šventė 1969“.

Garbingo amžiaus sulaukusi buvusi mokytoja, Šilutės ir Jurbarko rajonų dainų švenčių dirigentė, daugiau nei po pusės amžiaus atvyko į Katyčius, prisiminti savo pirmąją darbovietę, susitikti su buvusiomis kolegėmis, mokiniais bei kaimynais. Buvusi chorvedė išgirdusi dainuojantį moterų ansamblį, kuriam vadovauja mokytoja Virginija Gečaitė, pasidžiaugė, kad daina suburia ir vienija katytiškius.

Katyčių bendruomenės pirmininkė Judita Bendžienė ir Katyčių seniūnaitė Marina Lodusova nusipelniusiai chorvedei Vandai Gečienei Lietuvos dainų šventės 100-mečio proga įteikė padėką. Simboliška, kad pasitinkant jubiliejinę dainų šventę, renginį vainikavo Šilutės kultūros ir pramogų centro mišrus choras „Pamario aidas“, vadovė Nijolė Sniečkuvienė. Choro atliekamos dainos subūrė visus renginio dalyvius bendrai dainai „Mūsų dienos kaip šventė“.

 Marina Lodusova,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Katyčių filialo vyresn. bibliotekininkė

Padėka viešniai Dainuoja Pamario aidas Dainuoja Rugilė dainuoja Katyčių moterys

Spausdinti
Facebook komentarai