Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene 7

Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene

Birželio 27 d. Šilutės miesto parke – „Kiškių Dauboje“ vyko projekto „Kūrybiniai inkliuzai bendruomenių paviljone“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba bei Šilutės rajono savivaldybė. Jos metu vyko kūrybinės molio dirbtuvės, kurias vedė Macikų socialinės globos namų, kurie yra ilgamečiai F. Bajoraičio viešosios bibliotekos socialiniai partneriai, socialinė darbuotoja, tautodailininkė Beata Vaitelienė. Abi įstaigas sieja puikūs bičiuliški ryšiai.

Viešojoje bibliotekoje šios įstaigos specialistai organizuoja globotinių ar kolegų kūrybinių darbų parodas, veda užsiėmus bei dalyvauja viešosios bibliotekos organizuojamuose renginiuose. B. Vaitelienė Macikų socialinės globos namų gyventojams veda keramikos užsiėmimus būrelyje „Molinukas“, todėl turi patirtį kaip vesti plastiškojo molio dirbtuves. Tikslas – padėti save pažinti, pajausti smulkiosios motorikos lavinimo reikalingumą ir naudą, tai priimti kaip nusiraminimo būdą, kt. B. Vaitelienės keramikos būrelį lanko globos namų gyventojai, kurie nori iš arčiau susipažinti su keramikos meno šaka. Edukatorės patirtis su specialiųjų poreikių turinčiais globos namų gyventojais menininkę užaugino kaip profesionalią šios srities edukatorę, kuri turi žinių bei gali dirbti su visų amžiaus grupių ir poreikių žmonėmis.

B. Vaitelienė yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, pomėgį kurti paveldėjo iš savo mamos – tautodailininkės Erikos Juknevičienės, kuriančios floristikos miniatiūras.

Kūrėjai maloniausia naudoti virvelinės keramikos technika. Tai pirmapradė keramikos technika. Autorę žavi iš senovės atėję plačiadugniai molio indai – dubenėliai, taurės, dekoruoti apvijine, mazgelių, duobučių, įraižų ornamentikai, taip pat savo darbuose integruoja medžiagas iš gamtos. Šiai keramikos rūšiai būdingus dekoro motyvus B. Vaitelienė yra puikiai įvaldžiusi, išmėginusi, pritaikiusi ir šiomis žiniomis bei praktiniais įgūdžiais dalinasi su kitais.

Dirbtuvių metu vedėja dalyvius supažindino su keramikos istorija, jos panaudojimo būdais, įgyvendinimo subtilybių. Dirbtuvėse dalyvavo ir globos namų gyventojai, kurie lanko keramikos būrelį „Molinukas“ ir padėjo vesti kūrybinį užsiėmimą – norime padėkoti Marytei, Rolandui, Donatui ir Aivarui.

Šių dirbtuvių metu dalyvių kuriami darbai sudarė galimybę patirti džiaugsmo, gerų emocijų, bendruomeniškumo ir bičiulystės sinergiją bei prisiliesti prie kultūros.

Projektas „Kūrybiniai inkliuzai bendruomenių paviljone“ prisideda prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“, kurią organizuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, veiklų. Šios iniciatyvos tikslas – nemokama aktyvi vaikų ir jaunimo veikla bibliotekoje vasaros atostogų metu. Laukiame jaunųjų vasarotojų ir jų tėvelių prisijungti į smagius užsiėmimus.

Projekto vadovė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja, Vita Gerulienė

Projektą finansuoja:

Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata VaitelienePlastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata VaitelienePlastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene Plastiškojo molio dirbtuvės su Beata Vaiteliene

Spausdinti
Facebook komentarai