Kūrybinio rašymo dirbtuvės

Kūrybinės dirbtuvės „Vertė“ su žurnaliste Urte Karalaite

Balandžio 19 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko susitikimas su žurnaliste Urte Karalaite (Vilnius), kuri vedė kūrybinio rašymo dirbtuves „Vertė“. Užsiėmimo dalyviai atsakinėjo į pateiktus klausimus apie savo gyvenime keliamas vertybes, jų svarbą, santykį su savimi ir aplinkiniais. Pasirodo, analizuoti save užrašant žodžiais minčių laviną yra daug sudėtingiau, nei analizuoti kitus. Vis dėlto, kitų stiprybes įvertinti lengviau nei savo. Savistaba – tai vienas iš metodų, atidesnis žvilgsnis į save, neteisiant, neplakant, nerašant pažymių, veikiau renkant informaciją apie tai, koks esi žmogus: kaip mąstai, kaip priimi sprendimus, kokius renkiesi scenarijus – „kaip būtų, jeigu?“.

Tekstas yra vienas seniausių tokio savęs pažinimo įrankių – jis intymus, saugus, leidžiantis tyrinėti, klysti, dvejoti ir švelniai užtvirtinti tai, ką atrandi. Užsiėmimo metu buvo dirbama nedidelėje grupėje, pristatytas ir išbandytas Karlo Gustavo Jungo „16 asociacijų testas“, padedantis atrasti save, suprasti savo jausmus ir tikruosius norus. Naudojant šią techniką galima suprasti, kas mus stabdo gyvenime, kaip galime išspręsti problemą.

Susitikimo metu U. Karalaitė pristatė savo inicijuotą projektą „Neišgirsti balsai“ – kūrybinio rašymo dirbtuves, skirtas nuteistiesiems bei nuteistosioms. Tai vienas pirmųjų tokio pobūdžio kūrybinių projektų Lietuvos įkalinimo įstaigose. Kaip pastebi U. Karalaitė, nuteistųjų uždarumas ir nesaugumo jausmas tik dar kartą parodo, kad rašymas įkalinimo įstaigose labai svarbus – ne tik kaip būdas visuomenei išgirsti nuteistųjų mintis, bet ir kaip kelias įkalinimo įstaigų gyventojams saugiai bei atvirai permąstyti savo pasirinkimus ir santykį su pasauliu. Susipažinti su nuteistųjų mintimis ir atrinktais tekstais galima projekto „Neišgirsti balsai“ paskyrose socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“. Kūrybinės veiklos atveda žmogų į jam nepažįstamas patirtis, o būtent to labiausiai reikia žmogui kelyje pokyčio link“, – įsitikinusi projekto iniciatorė.

U. Karalaitė – žurnalistė, visuomenininkė, LRT Klasika laidos „Ryto Allegro“ vedėja, LRT radijo laidos „Kultūros savaitė“ turinio kūrėja, pokalbių moderatorė, projekto „Neišgirsti balsai“ kūrybinio rašymo dirbtuvių iniciatorė, nepriklausomos tinklalaidės „Greito gyvenimo lėti pokalbiai“ autorė. Ji yra išleidusi poezijos knygą „Būčiau, jeigu nebūčiau“. Jos eilėraščiai kviečia pažvelgti net į pačias sudėtingiausias gyvenimo situacijas su absurdo ir komedijos gaidelėmis.

Susitikimas su U. Karalaite organizuotas įgyvendinant Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Improvizuoti meno ir knygos pavakariai“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

 

Projektą finansuoja:
Šilutės ir Kultūros logotipas

Dalia Pupšytė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vyr. bibliotekininkė

Kūrybinio rašymo dirbtuvės Kūrybinio rašymo dirbtuvės Kūrybinio rašymo dirbtuvės Kūrybinio rašymo dirbtuvės Kūrybinio rašymo dirbtuvės Kūrybinio rašymo dirbtuvės Kūrybinio rašymo dirbtuvės Kūrybinio rašymo dirbtuvės Kūrybinio rašymo dirbtuvės Kūrybinio rašymo dirbtuvės

Spausdinti
Facebook komentarai