Kūrybinis susitikimas Švėkšnoje
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos organizuojamo literatūrinio rudens „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį… 2024“ metu Švėkšnoje rugsėjo 12 dieną surengtas kūrybinis susitikimas, kuriame dalyvavo net šeši su pamario kraštu susiję kūrėjai.
Renginio vedėja, bibliotekininkė Rasvita Kundrotaitė, pristatė svečius. Tai Edita Barauskienė – prozininkė, pateikusi konkursui knygas „Kovingoji Ėvė“ ir „Šimtas metų po vienu stogu“; Zigmas Malinauskas – geologijos mokslų daktaras, knygos „Lietuvių kova prieš germanizaciją Klaipėdos krašto mokyklose“ vienas iš sudarytojų; Nijolė Marytė Šerniūtė – poetė, prozininkė, konkursui pristačiusi poezijos knygas „Raišas paukštis“, „Nesugalvojau saulės“, „Kraujo žolė“ ir prozos knygą „Vilkų Kampo Eliza“, kurios sutiktuvės jau įvyko Švėkšnos bibliotekoje lapkričio mėnesį; Aldona Sapronaitienė – šilutiškė literatė, konkurse dalyvavusi su eilėraščių knyga „Septynios upės“; Vitalijus Šopis – poetas, vertėjas, liuanistas, pristatęs poezijos knygą „Kupriškis“; Alma Lapinskienė – literatūrinio rudens Vertinimo komisijos narė, humanitarinių mokslų daktarė, literatūrologė, vertėja.
Šie renginio dalyviai trumpai kalbėjo apie save, skaitė savo kūrybą.
Susirinkusieji išgirdo Almos Lapinskienės iš baltarusių kalbos verstą eilėraštį. Ji pristatė ir Nijolės Marytės Šerniūtės romaną „Vilkų Kampo Eliza“. Na, o pati kūrinio autorė pasakojo, kad niekada negalvojo rašyti prozos, tik poeziją, bet romano atsiradimą lėmė genealoginiai ieškojimai. Autorės kalboje buvo justi jautri emocija, nuoširdumas, netgi atrodė, jog salėje pasklido kafijos kvapas, nes taip subtiliai lietuviškai ir tokia gražia tartimi kalbėti tegali iš visos širdies gimtąjį kraštą bei jo gyventojus mylintis žmogus.
Rašytoja Edita Barauskienė knygoje „Šimtas metų po vienu stogu“ aprašo likimus tų, kurie paaukojo gyvybę, kad būtų išsaugota lietuvių kalba. Viešnia apgailestavo, kaip šiais laikais žmonėms trūksta žodžių išreikšti jausmus ar apskritai ką nors pasakyti…
Zigmas Malinauskas papasakojo apie save, paminėjo keletą įdomesnių epizodų iš knygos „Lietuvių kova prieš germanizaciją Klaipėdos krašto mokyklose: nuo pirmųjų mokyklų įsteigimo iki 1939 metų“.
Vėliau poezijos mėgėjai klausėsi Aldonos Sapronaitienės kūrybos, Vitalijaus Šopio knygoje „Kupriškis“ publikuotų eilėraščių, iš kurių vienas parašytas Švėkšnoje.
Dauguma būtų norėję dar ilgai šnekučiuotis, mėgautis vienas kito buvimu, bendravimu, nes kūryba pakylėja ir gydo. Lauksime naujų knygų ir kitų kūrybinių susitikimų.
Renginys organizuotas įgyvendinant projektą „Literatūrinis ruduo „Prisijaukinkim žodį, paukštį, debesį…“, finansuotą Šilutės rajono savivaldybės ir Lietuvos kultūros tarybos.
Fotografavo Rasvita Kundrotaitė ir Ovidijus Normantas
Rasvita Kundrotaitė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Švėkšnos filialo bibliotekininkė