Konkurso plakatas

Bendruomeniškumas – svarbus geresnio, draugiškesnio, atsakingesnio gyvenimo veiksnys. Tuo pagrįstas ir nuo 2015 metų EPA vykdomas projektas „Atsakingas skaitytojas“. Džiugu matyti į projektą kasmet įsitraukiančias Lietuvos bibliotekas.

Nuo didžiųjų miestų nutolusių miestelių ir kaimų bendruomenėms „Atsakingas skaitytojas“ suteikia  galimybė saugiai, atsakingai, be didesnių rūpesčių išmesti elektronikos atliekas. Teisingas požiūris į elektronikos atliekas ir atsakinga elgsena integruojama į bendrąją kultūrą, tampa pilietiškumo dalimi.

Visoms šalims naudingo projektas centre yra bibliotekoms skirtas konkursas. Konkurse dalyvaujančios kultūros įstaigos kviečia savo skaitytojus:

  • atnešti į biblioteką nebenaudojamą smulkiąją elektroniką ir panaudotas baterijas / akumuliatorius,
  • registruotis bibliotekoje nemokamam nebenaudojamos, nebetaisytinos stambiosios elektronikos įrangos išvežimui iš namų,
  • prisidėti prie aplinkosaugos uždavinių ir tvarumo kultūros puoselėjimo,
  • pelnyti papildomą naudą bibliotekai, skaitytojams, bendruomenės kultūrai.

2024 m. konkursas vykdomas vienu etapu – balandžio–spalio mėn.

  • Pagrindinis konkurso prizas atiteks aktyviausiai bibliotekai, surinkusiai daugiausia elektronikos atliekų, tai – susitikimas su žinoma Lietuvos menininke, knygų autore ir iliustratore, laidų vedėja Nomeda Marčėnaite ir dovanų čekis.
  • Dovanų čekiai atitenka antrą ir trečią vietą užėmusioms bibliotekoms, surinkusioms daugiausiai elektronikos.
  • Kiti dovanų čekiai bus skiriami 3 daugiausiai baterijų / akumuliatorių atliekų surinkusioms bibliotekoms (neskiriami toms, kurios laimės prizus elektronikos atliekų kategorijose).

Projekto komunikacija žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose kartu su projekto partneriais ir žinomu šalyje kūrėju padeda formuoti atsakingą požiūrį į elektronikos atliekų tvarkymą, vartojimą, aplinkosaugos bei ekonomikos tvarumo iššūkius.

Projekto „Atsakingas skaitytojas“ partnerės yra Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos bibliotekininkų draugija.

Norinčius atsisveikinti su nebereikalinga stambiąja elektronikos įranga (pvz., šaldytuvais, televizoriais ir kt.) kviečiame atvykti į biblioteką ar jos filialą ir užsiregistruoti dėl stambiųjų elektros ir elektronikos įrenginių išvežimo arba kreiptis el. paštu Ovidijus.Normantas@silutevb.lt, tel. (+370 441) 77 137.

Kvietimas dalyvauti konkurse

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2024-04-04