Liutauras Degėsys – rašytojas, filosofijos mokslų daktaras. Monografijų, mokslinių straipsnių, vadovėlių, romanų, esė rinktinių ir poezijos knygų autorius. Kūrybą skelbia portaluose „Bernardinai.lt“, „Delfi.lt“, žurnaluose „Metai“, „Literatūra ir menas“. Skaitė kultūros apžvalgas LRT radijuje. Šiuo metu dėsto filosofiją Lietuvos edukologijos universitete, yra Filosofijos katedros vedėjas. Mokslinių tyrimų kryptis – socialinė, meno bei ugdymo filosofija. Skaitė pranešimus tarptautinėse konferencijose. Lietuvos rašytojų sąjungos narys (nuo 1990). Įvertintas LR Kultūros ministerijos premijomis už publicistiką (2010, 2017) bei Vyriausybės kultūros ir meno premija už poeziją ir filosofines esė knygas (2013). .

 

Nauja L. Degėsio esė rinktinė „Apatiniai gyvenimo drabužiai“ tęsia autoriaus pamėgtą gyvenimo metafizikos problematiką. Dvasinis priekabiavimas ir moralinė elgetystė, kasdienybės klampumas ir švenčių neviltys, vienatvės džiaugsmas ir juokavimo drąsa, kelionių vynas ir nesąmonių degtinė – tai parabolės, kuriose atsispindi ir išsiskleidžia kiekvieno iš mūsų vakarykštės atmintys, šiandienos įsitikinimai ir rytojaus viltys. Ironija ir distancija, paradoksas ir humoras – mėgstami L. Degėsio literatūrinės ir filosofinės analizės instrumentai. Skaitant tikrai neatsibos, bus linksma, bet kartais – linksma pro ašaras. Kasdienybės metafizika visados yra tokia: juokinga, kol nepriartėja, graudi, kai paliečia, ir pikta, kai užgriūva netikėtai arba iš pasalų. Autorius viename iš savo esė rašo: „Visos mintys yra kanibalės.

Jos gadina, griauna, naikina vienos kitas… Senos mintys ryja savo vaikus.“ Sėdi autorius ironijos medžio pavėsyje, rūko, medituoja ir nesuprasi, rimtai – ar juokais – reziumuoja: „Tikėti būtina, bet reikia nieko nesitikėti. Vairuoti reikia atsargiai, bet gyventi būtina – drąsiai“.

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2018-03-02