F. Bajoraičio  viešojoje bibliotekoje kovo 8 d., ketvirtadienį, 17.10 val. kraštiečio rašytojo Eugenijaus Ignatavičiaus kūrybos vakaras su nauja publicistikos knyga.

 

KVIEČIAME…

„Jeigu susitiktume su šioje knygoje aprašytais žmonėmis, įsitikintume, kad jie niekuo ypatingu neišsiskiria nuo mūsų.

Jų skirtybę, paveldėtą iš tėvų ir protėvių, tiesos, artimo meilės, atsakomybės už tautos likimą  ir laisvės proveržį atskleidė į XX amžių įsibrovusi žiauriausia istorijoje raudonojo bolševizmo pabaisa. Jie negalėjo ne tik prisitaikyti ar  susitaikyti su prievarta ir visa esybe pasipriešino jiems – laivės, tiesos ir Tėvynės vardan. Pasielgti kitaip jiems neleido įgimtas laisvės troškimas, ištikimybė tautai, sąžinė…“

Eugenijus Ignatavičius

 

EUGENIJUS IGNATAVIČIUS (g. 1935 m. Užraguvių k., Raseinių r) – prozininkas, dramaturgas, vertėjas,  aktorius.

1953–1955 m. už antitarybinę veiklą kalėjo lageriuose. Grįžęs mokėsi Šilutės darbo vakarinėje vidurinėje mokykloje, vėliau studijavo Lietuvos konservatorijos Teatriniame fakultete, Maskvos M. Gorkio literatūros institute. Dirbo Lietuvos televizijoje (LRT),  savaitraštyje „Literatūra ir menas“, LR Kultūros ministerijos Meno reikalų valdyboje, Kauno dramos teatre, Teatro draugijoje, Lietuvos rašytojų sąjungoje. Buvo kultūros ir švietimo ministerijos Teatrų skyriaus vadovas, Lietuvos radijo ir televizijos dokumentinių filmų studijos vyriausiasis redaktorius. Vaidino kino filmuose, teatre. Yra parašęs ir išleidęs  romanų, novelių ir pjesių knygų, scenarijų filmams. Kūryba išversta į rusų, anglų, armėnų, gruzinų ir kitas kalbas. Nuo 1971 m. – Lietuvos rašytojų sąjungos narys. Apdovanotas literatūrinėmis premijomis ir kitais garbingais apdovanojimais.

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2018-03-05