Šimtas metų po vienu stogu

Maloniai kviečiame į kraštietės rašytojos Editos Barauskienės knygos „Šimtas metų po vienu stogu“ pristatymą Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Renginys skirtas Klaipėdos krašto susivienijimo su Lietuva 100-mečiui.

Balandžio 27 d., ketvirtadienį, 17.00 val.

„Siena, kuri buvo nubrėžta po Melno taikos, tvėrė net penketą šimtmečių. Tik palankiai susiklosčius aplinkybėms, po Pirmojo pasaulinio karo, kurį vokiečiai prakišo, sumanių lietuvininkų ir patriotiškai nusiteikusių Lietuvos šaulių dėka ši didžioji Vytauto Didžiojo klaida buvo atitaisyta 1923 metais. Tuokart siena, skyrusi Klaipėdos kraštą nuo Lietuvos, buvo panaikinta. Palengva ji užžėlė žole, apaugo krūmokšniais, užbyrėjo smėliu…“.

 

Taip knygų apie Mažąją Lietuvą autorė E. Barauskienė tęsia Klaipėdos krašto susivienijimo su Lietuva temą. Jos knygos „Gyvasis lietuvybės kraujas“, „Kovingoji Ėvė“ atskleidė bendrystės ištakas ir jų puoselėjimą, o naujojoje knygoje autorė aprašo okupuoto krašto gyventojų, žymių visuomenės, kultūros veikėjų, politikų ir paprastų žmonių, jų šeimų ir palikuonių išgyvenimus nuo 1939-ųjų pavasario, kai Hitleris atėmė Klaipėdą, Antrojo pasaulinio karo metais, vėliau naciams traukiantis patiriant ypatingus sovietų kariuomenės žiaurumus.

 

Pristatyme dalyvaus knygos autorė Edita Barauskienė, redaktorė Eglė Zalatoriūtė ir leidyklos „Eglė“ vadovas Antanas Stanevičius.

 

Renginyje bus galima įsigyti knygų.

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2023-04-18