1-oji savaitė: Skaitmeniniai įgūdžiai visiems: nuo pradinių iki pažengusiųjų

2023 m. balandžio 17-23 d.

Šią savaitę visus skatiname įsivertinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti galimybių šiuos įgūdžius patobulinti, atrasti e. paslaugų įvairovę ir patogumą. Skaitmeninių žinių kelrodis kiekvienam – Europos skaitmeninio raštingumo supratimo ir tobulinimo sistema piliečiams (DigComp).

 • Balandžio 18–21 d. 10.00 val. – skaitmeninio raštingumo mokymai pradedantiesiems (Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, Tilžės g. 10, I aukštas. Reikalinga išankstinė registracija).
 • 2023 m. balandžio 18 d. 11.00 val.
  Transliacija internetu. E. sveikatos galimybės: pas gydytoją registruokimės internetu

  Užsiregistruoti pas gydytoją galime keliais būdais, pavyzdžiui skambinti į gydymo įstaigą telefonu, į ją atvykti, o tai pat užsiregistruoti internetu. Registruotis internetu pas gydytoją galima iš bet kurios vietos, pasirenkant patogų vizito laiką bei gydymo įstaigą, kur norime gauti paslaugą, arba gydymo įstaigą, kurioje pas gydytoją galime patekti greičiau. Transliacijos metu bus praktiškai pademonstruojama viena iš aktualiausių E. sveikatos paslaugų – kaip pacientai gali registruotis vizitui pas gydytoją naudodamiesi Išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS).
  Transliacijos partneriai – Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centras.
  Transliacijos nuoroda.
  E. sveikatos sistemos svetainė: https://www.esveikata.lt/ ir https://ipr.esveikata.lt/
 • 2023 m. balandžio 19 d. 15.00 val.
  Akcijos „Skaitmeninės savaitės“ atidarymo renginys Briuselyje

  Renginys vyks anglų kalba bei bus transliuojamas internetu.
  Informacija ir registracija: https://alldigitalweeks.eu/international-launch-event-19-april-2023/
 • Akcija socialiniuose tinkluose „Skaitmeninių įgūdžių ugdymo akimirka“
  Savaitės metu kviečiame parodyti skaitmeninių įgūdžių ugdymo iniciatyvas savo organizacijose ar bendruomenėse – fiksuokite įdomias skaitmeninių įgūdžių ugdymo akimirkas ir jas paskelbkite savo socialiniuose tinkluose ar svetainėse.
  Akcijos grotažymės: #UgdomeSkaitmeniniusIgudzius #ADWeeks2023 #SkaitmeninesSavaites
  Ši iniciatyva nėra konkursinė akcijos „Skaitmeninės Savaitės 2023“ veikla

2-oji savaitė: Skaitmeninis raštingumas ir kultūra

2023 m. balandžio 24-30 d.

Šią savaitę kviečiame toliau tobulinti žinias apie e. paslaugų įvairovę ir patogumą, bei bendradarbiaujame su Lietuvos bibliotekose vykstančia Nacionaline bibliotekų savaite „Kartu įveikiant krizes“.

 • 2023 m. balandžio 26 d. 12 val.
  Projekto „Kūrybinės garso ir vaizdo dirbtuvės kritiniam mąstymui ir medijų raštingumui skatinti“ (CrAL) praktinė sesija

  Renginys vyks anglų kalba bei bus transliuojamas internetu. Informacija ir registracija čia.
  Asociacija „Langas į ateitį“ yra CrAL projekto partnerė Lietuvoje. Projekto svetainė – www.cral-lab.eu.
 • 2023 m. balandžio 27 d. 11 val.
  Transliacija internetu. Kvalifikuotas elektroninis parašas – nauda, saugumas, galimybės

  Nors tyrimai rodo, jog naudojimasis kvalifikuotu elektroniniu parašu Lietuvoje kasmet auga, beveik ketvirtadalis lietuvių prisipažįsta, jog apie šią priemonę nežino nieko. Daliai visuomenei, o ypač – vyresnio amžiaus žmonėms, vis dar kyla neaiškumų dėl kvalifikuoto e. parašo naudos, saugumo ir galimybių, taip pat klaidingai manoma, kad šia priemone naudotis yra sudėtinga. Transliacijos metu bus pristatyta naudinga praktinė informacija apie kvalifikuoto e. parašo naudojimą, paneigtos nepagrįstos baimės ir viešojoje erdvėje sklandantys mitai, o klausytojai turės galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus.
  Pranešėjas: Viktoras Kamarevcevas, „SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje.
  Transliacijos nuoroda.

Renginiai F. Bajoraičio viešosios bibliotekos filialuose:

Balandžio 26 d. 14.00 val. Vainuto fil. – viktorina „Paslaugos internete“.

Balandžio 27 d. 11.00 val. Inkaklių, Rusnės, Žemaičių Naumiesčio fil. – transliacija internetu. Kvalifikuotas elektroninis parašas – nauda, saugumas, galimybės.

Balandžio 28 d. 11.00 val. Kintų fil. – praktiniai užsiėmimai su Kintų pagrindinės mokyklos 8 ir 10 klasių moksleiviais „Pasitikrinkime skaitmenines žinias. Ar esi saugus internete?“.

Balandžio 29 d. 11.00 val. Bikavėnų  fil. – viktorina „Saugesnis internetas vaikams”.

3-ioji savaitė: Kibernetinis saugumas ir saugesnis internetas

2023 m. gegužės 1-7 d.

Šią savaitę dar kartą kviečiame prisiminti, kaip svarbu internete elgtis saugiai, etiškai bei atsakingai naudotis socialiniais tinklais, pasidomėti ekranų poveikiu mūsų sveikatai.

 • 2023 m. gegužės 2 d. 11 val.
  Transliacija internetu. Probleminis interneto naudojimas: kas tai yra?
  Šiuo metu visi esame prisijungę — dirbame, bendraujame, mokomės, atsipalaiduojame internete. Daugumai mūsų tai suteikia daug naujų galimybių. Tačiau kai kuriems mūsų tai kelia ir iššūkių — įsitraukiame per daug, praleidžiame daugiau laiko nei planavome, negalime sustoti. O galbūt tai problema ne mums, o mūsų vaikams? Šios transliacijos metu bus nagrinėjama, kada naudojimasis internetu tampa vis sudėtingesnis, ir pristatomas būdas pažvelgti į tai nauju kampu.
  Transliacijos pranešėjai: sveikatos psichologė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto lektorė Dr. Roza Joffė-Luinienė, psichologas Aleksandr Miskelovič ir lektorė, Socialinių projektų instituto direktorė Julita Pigulevičienė. Transliacijos partneris – Socialinių projektų institutas.
  Transliacijos nuoroda
 • 2023 m. gegužės 4 d. 11 val.
  Transliacija internetu. IT profesijos: kaip nepasiklysti pasirenkant?

  Programuotojas, testuotojas, grafikos dizaineris, produkto vadovas – tai tik nedidelė dalis informacinių technologijų srities specialybių. IT specialistų poreikis nuolat auga tiek Lietuvos, tiek užsienio organizacijose, tačiau kaip suprasti, ar kiekvienas galime atrasti sau tinkamą IT profesiją ir kurią jos sritį rinktis? Transliacijos metu bus pristatyta IT profesijų įvairovė bei skirtingų jos sričių atstovai nuo testuotojo, programuotojo iki talentų specialistės pasidalins savo patirtimi ir darbo kasdienybe.
  Transliacijos pranešėjai – „Omnisend“ atstovai Justina, Liudas ir Sergėjus. Transliaciją moderuos Lukas Keraitis.
  Transliacijos nuoroda.
  #ADWeeks2023
  #AllDigitalWeeks
  #SkaitmeninesSavaites

Plakatas

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2023-04-14