Rasos Šimkutės dokumentinis filmas „Tegu eina liepsnodami“

Maloniai kviečiame į dokumentinio filmo apie režisierių, teatro pedagogą Gediminą Šimkų „Tegu eina liepsnodami“ premjerą ir susitikimą su filmo kūrybine grupe Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje (Parodų salė, I aukštas, Tilžės g. 10).

Renginyje dalyvaus filmo kūrėjai: scenarijaus autorė ir režisierė Rasa Šimkutė, prodiuserė ir konsultantė Inesa Kurklietytė, Klaipėdos Gedimino Šimkaus teatro „Artyn“ režisierė Marta Vendland ir aktorius, režisierius Ramūnas Abukevičius.

Rasos Šimkutės dokumentinis filmas „Tegu eina liepsnodami“ – tai filmas apie Mažosios Lietuvos sūnų, kurio šaknys glūdi Pagėgių krašte, Šilutės kultūros namų dramos kolektyvo narį (nuo 1958 m.), 1958–1966 m. Šilutės liaudies teatro aktorių, režisierių, pastatymų dalies vedėją, Šilutės rajono kultūros namų direktorių (1964–1966), vieną įtakingiausių Klaipėdos teatrinės mokyklos įkūrėjų ir puoselėtojų, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Režisūros katedros vedėją, ilgametį režisūros ir vaidybos dėstytoją doc. Gediminą Šimkų (1938–2018).

Filme ne tik perteikiama novatoriška Gedimino Šimkaus pedagoginė veikla, talentingų jo auklėtinių kūryba, bet ir per vienos šeimos istoriją prisiliečiama prie tragiškos lietuvininkų lemties.

Pasiteirauti tel. (8 441) 78214

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2022-12-22