Mieli bibliotekos lankytojai,

penkerius metus iš eilės asociacijos „Langas į ateitį“ organizuojama akcija „Senjorų dienos internete“ ir šį rudenį kviečia senjorus domėtis elektroninių paslaugų naujovėmis, mokytis kritiškai vertinti informaciją ir tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

Lapkričio 22–25 dienomis, 11.00 valandą, kviečiame susiburti prie išmaniųjų įrenginių ir stebėti „Senjorų dienos internete 2022“ tiesiogines transliacijas.

—————————————————————————————————————

Lapkričio 22 d., antradienį, 11.00 val.

Kas yra el. valdžios vartai ir kur jie veda?

Su Informacinės visuomenės plėtros komiteto atstovais kalbėsime apie el. valdžią – tai viešųjų valdžios paslaugų transformavimas naudojant informacines ryšių technologijas tam, kad galima būtų pagerinti gyventojams teikiamų paslaugų kokybę ir patogumą. Kur ir kokiomis el. valdžios paslaugomis galime naudotis jau šiandien? Kaip tam pasiruošę gyventojai? Transliacijos partneris – Informacinės visuomenės plėtros komitetas.

Trukmė – 1 valanda.

—————————————————————————————————————

Lapkričio 23 d., trečiadienį, 11.00 val.

Internete svarbiausia – saugumas!

Šioje transliacijoje kartu su Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) atstovais kalbėsime apie tai, kaip RRT gali pagelbėti paprastam interneto naudotojui saugiai naudotis internetu. Kas yra elektroninis parašas ir kaip juo pasirašyti elektroninius dokumentus? Kaip saugiai elgtis socialiniuose tinkluose? Kas yra interneto karštoji linija, kaip pranešti apie pastebėtą draudžiamą turinį internete? Transliacijos partnerė – Ryšių reguliavimo tarnyba.

Trukmė – 1 valanda.

—————————————————————————————————————

Lapkričio 24 d., ketvirtadienį,  11.00 val.

Atpažink sukčių: ką slepia dažniausios jų kaukės

Turėti asmeninį mobilųjį telefoną bei naudotis kompiuteriu – įprastas dalykas. Tačiau technologijos ne visų naudojamos tik prasmingiems reikalams tvarkyti ar bendrauti. Finansinių sukčių daromi nuostoliai nuolat auga. Lietuvos bankų asociacija ir jos nariai šiemet vykdo informacinę kampaniją „Atpažink sukčių“, kurios tikslas – atkreipti žmonių dėmesį į apgavikų dažniausiai pasitelkiamas kaukes. Transliacijos metu bankų ekspertai aptars, kaip atpažinti sukčių ir užkirsti kelią manipuliacijai bei atsakys į žiūrovų klausimus. Transliacijos partnerė – Lietuvos bankų asociacija.

Trukmė – 1 valanda.

PAPILDOMA „SENJORŲ PASAULIO“ TRANSLIACIJA

Lapkričio 24 d., ketvirtadienį,  15.00 val.

Ukraina Lietuvos istorijoje

Lietuvą ir Ukrainą nuo XIV a. pr. iki 1569 m., kuomet didžiulė dalis dabartinės Ukrainos įėjo į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės sudėtį ir buvo tiesiogiai valdoma iš Vilniaus, sieja glaudūs istoriniai ir kultūriniai ryšiai, bendra tapatybė ir vertybės. Abi tautos per 200 metų užgyveno daug dalykų, kurias  pagrįstai gali laikyti bendro paveldo dalimi.

Įžvalgomis apie svarbiausius Ukrainos ir Lietuvos istorijos momentus, apie bendrą istorinį paveldą paskaitoje paprastai ir suprantamai dalysis istorikas, Vilniaus universiteto profesorius Alfredas Bumblauskas.

Zoom nuoroda prisijungti Zoom nuoroda!Spausk čia!

Trukmė – 1 val.

Meeting ID: 863 8995 2510
Passcode: Klubas

—————————————————————————————————————

Lapkričio 25 d., penktadienį, 11.00 val.

E. sveikatos portalas Lietuvos piliečiui

Transliacijos metu praktiškai demonstruosime, kaip pacientai gali prisijungti prie e. sveikatos sistemos, su kokia sveikatos informacija gali susipažinti, kaip įgalioti kitus asmenis atlikti veiksmus, kaip neišėjus iš namų įsigyti receptinius vaistus, kaip registruotis vizitui pas gydytoją naudojantis Išankstine pacientų registracijos sistema (IPR IS). Transliacijos partneriai –  LR Sveikatos apsaugos ministerija ir Registrų centras.

Trukmė – 1 valanda.

Šiais metais akcija rengiama įgyvendinant projektą „Informacinės technologijos jungia kartas“, kurį finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Projektą vykdo Vilniaus Medardo Čoboto Trečiojo amžiaus universitetas, Kauno Trečiojo amžiaus universitetas ir asociacija „Langas į ateitį“.

Afiša

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2022-11-18