Rašytojos Violetos Palčinskaitės kūrybos vakaras su atsiminimų knygomis „Atminties babilonai arba aš vejuos vasarą“ ir „Paslapties babilonai arba aš tau siunčiu labų dienų“, kita literatūrine kūryba. Kartu su autore dalyvaus: leidyklos „Tyto alba“ direktorė Lolita Varanavičienė, dainų autorius ir atlikėjas Vygantas Kazlauskas.

Violeta Palčinskaitė  –  prozininkė, poetė, dramaturgė, vertėja, Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Geriausiai pažįstama kaip vaikų rašytoja, su kurios eilėraščiais ir pjesėmis užaugo ne viena skaitytojų karta. Ji už kūrybą apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi, yra pelniusi daugybę reikšmingų literatūrinių apdovanojimų. Autorė yra išleidusi per 30 knygų, tarp jų – atsiminimų knygas suaugusiems skaitytojams:

„Atminties babilonai arba aš vejuos vasarą“ (2015) – pirmoji atsiminimų knyga, kurioje aprašoma stulbinanti, autoironiška akistata su praeitimi, neeilinio  likimo peripetijos, kūrybos ir meilės keliai bei klystkeliai, šmėkšteli prisiminimų blyksniai apie Lietuvos kultūros grandus Juozą Miltinį,
Donatą Banionį, Juditą Vaičiūnaitę ir kitus. Knyga sulaukė didelio skaitytojų dėmesio, buvo nominuota Metų knygos rinkimuose (2016).

„Paslapties babilonai arba aš tau siunčiu labų dienų“ (2019) – tai antroji memuarų dalis. Knygoje sutinkame būrį žinomų kūrėjų, kartu su autore keliaujame po Lietuvą ir pasaulį, patenkame į netikėčiausias situacijas. Čia „veikia“ ir Paulius Širvys, Juozas Miltinis, Donatas Banionis bei užsienio
rašytojai, su kuriais V. Palčinskaitei  teko susitikti įvairiausiomis aplinkybėmis. Autorė taikliai išnaudoja savo poetinį talentą – jos pasakojimus papildo eilėraščiai.

Spausdinti
Facebook komentarai
Atnaujinta: 2020-10-01