Jonušienė Ilona

Jonušienė Ilona

Dailės mokytoja, keramikė.

Gimė 1968 m. gruodžio 19 d., Žalgirių k., Šilutės r.

Ilona Jonušienė baigė Šilutės 4-ąją vidurinę mokyklą (dabar Šilutės Pamario pagrindinė mokykla). Baigusi mokyklą įstojo į Šiaulių pedagoginį institutą, įgijo braižybos, dailės, darbų mokytojos specialybę.

Studijuodama įsidarbino Šiaulių 21-ojoje vidurinėje mokykloje dailės mokytoja, vėliau – Šiaulių prekybininkų mokykloje dailės dėstytoja. Po studijų I. Jonušienė grįžo į Šilutę. Vainuto vidurinėje mokykloje (dabar Vainuto gimnazija) dėstė dailę bei dirbo Šilutės dailės mokykloje mokytoja.

Ištekėjusi išvyko gyventi į Mažeikius, kur įsidarbino K. Jagmino pradinėje mokykloje dailės mokytoja. Lygiagrečiai su visais darbais, I. Jonušienė savo dirbtuvėse gamina keramikinius dirbinius, veda kursus suaugusiems apie lipdymą iš molio bei spaudžia naminį vyną.

I. Jonušienė veikli moteris, dalyvauja Mažeikių moterų LIONS klubo labdaringoje veikloje, daug metų buvo Lietuvos vyndarių asociacijos narė bei dalyvavo naminio vyno gamybos populiarinimo veikloje.

Ji ne tik kuria, moko kitus, bet ir rengia parodas. Jau yra surengusi 6 personalines keramikos dirbinių parodas, dalyvauja su kitais dailininkais parodose Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje. Viena iš bendraautorių išleidžiant maisto gaminimo knygą „Kaupiame atsargas“ (2012). 2012 m. rugsėjo 8 d. atidarė keramikos galeriją – edukacinę erdvę, kurioje laisvalaikį leidžia vaikai ir suaugusieji.

Ji nuolatos palaiko glaudų ryšį su Šilute, nes čia yra jos gimtasis miestas, tėvų namai bei broliškas rūpestis.

 

Literatūra:

1. JONUŠIENĖ, Ilona. Anketa Šilutės personalijų žinynui : [atsakymai į anketoje pateiktus klausimus]. Rankr. [Šilutė : Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, 2015]. 1 p.