Protų turnyras Rusnės bibliotekoje „Mes – šauniausi krašto žinovai”

2013 m. gruodžio 13 d., Auksė Čėsnienė

Įgyvendinant Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuotą projektą „Iš miesto į kaimą: keliaujantys sociokultūriniai turai” Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale lapkričio aštuntą dieną vyko smagus, įdomus, verčiantis moksleivius prieš tai pasklaidyti nemažai istorinės, etnografinės ir kitokios literatūros protų turnyras „Mes – šauniausi krašto žinovai”.

Tą vakarą į biblioteką rinkosi įvairaus amžiaus dalyviai ir jų sirgaliai, nutarę pasitikrinti savo žinias apie gimtąjį kraštą, jo istoriją, pasidalinti savo pastebėjimais ir turima informacija su jaunaisiais žinovais ir kitų komandų nariais.
Prie komandoms paruoštų stalelių susėdo moksleivių komanda „Jaunučiai”, pedagogų – „Vandens ženklai”, miestelio bendruomenės narių – „Kuklioji” ir senjorų – „Bočiai”.
Renginio vedėja, bibliotekininkė Auksė Čėsnienė, supažindino žaidėjus su turnyro taisyklėmis ir vakaro komisijos nariais. Netrukus buvo paskelbtas pirmasis turas, kurio metu komandos turėjo atsakyti į istorinės tematikos klausimus apie Rusnę. Antrajame ture dalyviai galėjo pasitikrinti žinias apie Rusnės ir Šilutės krašto garsius žmones ir jų indėlį į krašto istoriją. Trečiajame ture bandyta prisiminti savo krašto kalbinius perliukus ir atspėti jų reikšmes. Ketvirtojo turo metu komandos labai įdėmiai turėjo išstudijuoti ir atsakyti, kur yra skaidrėse pavaizduoti pastatai, paminklai, užrašai. O paskutiniame ture susirinkusieji atsakinėjo į klausimus, kur, kas arba apie ką taip rašė, sakė ar darė.
Viso turnyro metu aiškaus lyderio nebuvo, gal tik kiek sunkiau sekėsi „Jaunučių” komandai, bet juk jiems dar viskas prieš akis. Turnyrą laimėjo miestelio bendruomenės narių „Kuklioji” komanda, nors tik minimaliu taškų skirtumu.
Dar ilgai tą vakarą buvo aptarinėjami pateikti klausimai, susirinkusieji džiaugėsi, kad ir jie, pasirodo, dar ne viską žino. Prie puodelio kavos ir saldžiųjų prizų gimė nauja idėja – surengti kitais metais renginių ciklą apie savo miestelį „ Mažo miestelio legendos”, taip pat tęsti panašius protų turnyrus, labiau orientuotus į mokyklinio amžiaus vaikus, jiems įdomiai ir suprantamai perteikiant mūsų krašto istoriją, praeities įvykius, čia gyvenusių žmonių indėlį į krašto kultūrą, švietimą.

Spausdinti
Facebook komentarai