Pažintis su istorija gyvai

1_resize_resize

Kiekvienas miestas, miestelis ar net pats mažiausias kaimas turi istoriją ir žmonių, kurie ją saugo. Ne visos jos surašytos knygose ar užfiksuotos filmuose. Tam, kad pažintume savo krašto istoriją, būtina ja domėtis.

Balandžio 13 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filiale susirinko gausus būrys gimnazistų su istorijos mokytojomis Maryte Lidžiuviene ir Liucija Šertvytiene dalyvauti gyvojoje viktorinoje „Žemaičių Naumiestis ir jo istorija“.

5_resize_resizeIš atvykusių Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokinių buvo sudarytos penkios mišrios komandos, kurioms pateiktos praktinės ir teorinės užduotys. Atlikdami praktines užduotis moksleiviai turėjo surasti ir užfiksuoti jiems nurodytą istorijos ar kultūros objektą, pakalbinti miestelyje sutiktus gyventojus ir paprašyti jų papasakoti įdomią istoriją ar nutikimą iš miestelio praeities, o grįžus į biblioteką reikėjo paruošti trumpą pokalbio inscenizaciją. Teorinės dalies užduotis buvo skirta pasitikrinti žinias. Komandos turėjo atsakyti į 10 jiems pateiktų klausimų. Buvo galima naudotis įvairiomis informacijos priemonėmis, esančiomis bibliotekoje.

Vykdydami užduotis gimnazistai pasklido po biblioteką ir miestelį, o po valandos pristatė savo darbo rezultatus. Visos komandos pasižymėjo išradingumu, sumanumu ir pademonstravo ne tik puikias istorijos žinias, bet ir vaidybinius gebėjimus. Susumavus rezultatus, nežymia taškų persvara nugalėjo ,,Rožinių panterų“ komanda.

Viktorinos metu moksleiviai ne tik prisiminė miestelio istoriją, patys gyvai bendraudami sužinojo naujų istorinių faktų, bet ir smagiai bei turiningai praleido laiką.

6_resize_resize 4_resize_resize 3_resize_resize 2_resize_resize

Spausdinti
Facebook komentarai