Edukacijos dalyviai su tautodailininke Nijole Titiene prie sukurtų kūrynių

Tapymo ant šilko subtilybės su tautodailininke Nijole Titiene

Birželio 28 dieną Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filiale vyko susitikimas su tautodailininke, metodininke Nijole Titiene, kuri vedė tapymo ant šilko pamoką „Spalvų žaismas ant šilko“.
Edukacijos vadovė Nijolė Titienė pasakojo, jog ji ne tik tapo ant šilko, bet ir kuria įvairius papuošalus bei daiktus iš odos, karoliukų, vilnos ir kt. Kiekvienas rankų darbas yra unikalus. Popietės metu tautodailininkė mokė Grabupių bibliotekos lankytojas tapybos ant šilko subtilybių. Pasakojo, jog tai gan sudėtingas ir kruopštumo reikalaujantis procesas. Kiekvieną kartą kūrinys pavyksta vis kitoks, nes galutinio darbo rezultato neįmanoma nuspėti.
Bibliotekoje susirinkusios moterys įdėmiai išklausė tautodailininkės patarimų.  Paėmusios į rankas šilką, jos mintyse dėliojo norimą pamatyti piešinį ir margino jį įvairiausiomis spalvomis. Mokytojai išdėliojus darbo priemones prasidėjo tikroji kūryba. Pieštukas keitė teptuką, viena spalva keitė kitą. Pamažu šilko gabalėliuose atsirado vaizdai, o kiekvienai dalyvei prieš tai įsivaizduotas piešinys virto realybe ir pirmuoju kūriniu. Laikas praskriejo nepastebimai.
Edukacijos dalyvės padėkojo mokytojai už suteiktas žinias ir patarimus. Netolimoje ateityje jos norėtų dar susitikti su tautodailininke, pasimokyti kurti su oda ir vilna.
Po tapymo ant šilko pamokos buvo surengta edukacijos dalyvių kūrybinių darbų paroda, kuri bus eksponuojama bibliotekoje iki liepos 12 d.

Daiva Kaktienė
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Grabupių filialo bibliotekininkė

Tautodailininkė moko dalyvius tapybos ant šilko subtilybių Popietės dalyvių piešiniai įgauna spalvas Pirmieji tapybos ant šilko kūrynių kontūrai. Paskutiniai potepiai ant šilko Edukacijos dalyvių kūrybinių darbų paroda

Spausdinti
Facebook komentarai