Auditorija

Kultūros specialistai tobulino bendravimo su sudėtingais lankytojais kompetencijas

Kasdien kultūros lauko specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną vykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktines situacijas.

Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikdamas konfliktinių situacijų pavyzdžius pristatė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo konfliktų valdymo strategijas ir technikas,  reagavimo į skundus būdus, išmoko atpažinti sudėtingų vartotojų tipus, manipuliacijas, taisyti dažniausiai pasitaikančias bendravimo klaidas ir kt.

Lektoriaus suteiktos konsultacijos, pavyzdžiai bei sumodeliuotos situacijos padėjo suprasti lankytojų piktnaudžiavimo atvejus, konfliktų valdymo metodus ir antimanipuliavimo technikas. Įgytos žinios pravers kultūros lauko specialistams siekiant išvengti konfliktinių situacijų ir teikiant profesionalias paslaugas, užtikrins į partnerystę orientuotą komunikaciją.

Tai paskutiniai Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos tęstinio projekto „Kompetencijų ugdymo sesija „Gerosios iniciatyvos – atspirties taškas kultūrinių pokyčių link“ mokymai, finansuoti Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu surengti 5 mokymai, kuriuos vedė įvairių sričių profesionalūs lektoriai. Bendradarbiaujant su projekto partneriais bei Šilutės švietimo pagalbos tarnyba visiems mokymų dalyviams išduoti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

Jolita Baltutienė,
Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio
viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja

Lektorius ir auditorija Lektorius

Spausdinti
Facebook komentarai