Žaidimo nugalėtojų komanda džiaugiasi prizais

Gimnazistai taria griežtą „ne“ korupcijai

Nuo 2004 m. kasmet gruodžio 9-ąją visame pasaulyje minima Tarptautinė antikorupcijos diena. Tarptautinę antikorupcijos dieną iniciavo ir paskelbė Jungtinės Tautos. Gruodžio 9-oji pasirinkta todėl, kad šią dieną 2003 metais Meridoje (Meksikoje) įvyko aukščiausio politinio lygio konferencija kovos su korupcija problemoms spręsti. Jos metu buvo pasirašyta Jungtinių Tautų konvencija prieš korupciją. Lietuvos Respublikos vardu šį dokumentą pasirašė teisingumo ministras. Bet kokia korupcinė veikla daro ne tik materialinę, bet ir moralinę žalą. Taip yra dėl to, kad pažeidžiami visų šalies gyventojų lygiateisiškumo ir teisingumo principai, atsiranda nepasitikėjimas ir nusivylimas tiek visuomene, tiek pačia valstybe. Korupcija Lietuvoje vis dar yra didelė problema, todėl labai svarbu kalbėtis su moksleiviais, šviesti ir ugdyti jų nepakantumą korupcijai.
Bendradarbiaujant su Tauragės AVPK Šilutės rajono policijos komisariatu, trečius metus F. Bajoraičio viešoji biblioteka organizuoja protų mūšį, skirtą Tarptautinei antikorupcijos dienai paminėti. Siekdami įdomiai ir šiuolaikiškai kalbėti apie korupcijos problemą, susirinkusiems gimnazistams bibliotekininkai paruošė protų mūšį „Pažink ir pasipriešink“. Prieš žaidimą, Šilutės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė J. Kaktienė kalbėjo apie korupcijos daromą žalą, neigiamas jos pasekmes ir ragino aktyviai jai pasipriešinti. Šilutės pirmosios gimnazijos 3 klasės moksleiviai kartu su istorijos mokytoju ekspertu Algirdu Geču susirinko nusiteikę rungtyniauti, įgyti naujų žinių ir gerai praleisti popietę. Iš tiesų taip ir buvo – daug teisingų atsakymų, juoko ir plojimų. Mokytojas po žaidimo pasidalino įspūdžiais, pasidžiaugė puikiomis auklėtinių žiniomis, ir tuo, kad pasitaikė istorinių klausimų. Simboliška ir įdomu, kad žaidimo nugalėtojais tapo komanda pavadinimu „Kita karta“, kadangi dabartinė jaunoji karta yra tie žmonės, kurie gali pakeisti požiūrį į korupciją, jausti atsakomybę ir kovoti su nesąžiningu elgesiu korupcijos atvejais. Čempionus pasveikino ir apdovanojo bendruomenės pareigūnė.

Akvilė Tamošiūnė,
Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos
Informacijos skyriaus vyresn. bibliotekininkė

Istorijos mokytojas A. Gečas ir pareigūnė J. Kaktienė Komandos nariai tariasi Komandos tariasi Protų mūšio dalyviai Vaikinų komanda Alternatyva Žaidėjų merginų komanda prie stalelio Žaidimo dalyviai prie stalelių tariasi ir balsuoja pulteliais Žaidimo nugalėtojų komanda su mokytoju A. Geču

Spausdinti
Facebook komentarai