Savanoris A. Puidokas renginio dalyviams pristato R. Skučaitės kūrybą.

Savanorystė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Bikavėnų filiale

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa ypač naudinga jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m. Į šią veiklą nusprendžiau įsitraukti ir aš, apie kurią sužinojau susitikimo metu su Tomu Budrikiu, Šilutės savivaldybės tarybos nariu, jaunimo reikalų tarybos pirmininku, kuris papasakojo mums, mokiniams, apie savanorystę bei jos teikiamus privalumus.
Mane motyvavo ne tik šios neatlyginamos veiklos teikiamas galutinis rezultatas – 0,25 konkursinio balo stojant į aukštąją mokyklą, bet taip pat ir siekis bei noras išmokti naujų dalykų, sukurti naujų ryšių. Manau, kad savo norus ir užmojus įvykdžiau – pagilinau žinias apie lietuvių autorius, praplėčiau savo kompiuterinį raštingumą, prie kurio prisidėjo viktorinų, skelbimų rengimas. Taip pat beveik visos savanorystės metu rinkau informaciją apie Bikavėnų, gimtojo kaimelio, pradinę mokyklą. Informacijos rinkimas – ne tokia lengva ir paprasta veikla, kokia gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Į šią veiklą įsitraukė ir visa šeima, reikėjo nemažai apklausinėti skirtingo amžiaus žmonių, vykti pas juos į namus, naršyti įvairius albumus, archyvus. Paieškai taip pat pasitelkėme socialinius tinklus, įvairias grupes, kuriose įvyko sujudimas – žmonės pradėjo dalintis nuotraukomis bei prisiminimais iš savo jaunystės laikų, ėmė vykti diskusijos ir lyginami praeities laikai su dabartimi.
Taip pat savanorystė man suteikė naują supratimą apie laiką. Šeši mėnesiai praėjo kaip viena diena, todėl šis išbandymas skatina susimąstyti apie laiko prasmę mūsų gyvenime. Juk viskas priklauso nuo mūsų pačių, kokiam tikslui paskiriame savo būtį ir kokie yra viso to rezultatai. Savanorystė – puiki galimybė ne tik išmokti planuotis laiką, nes tai, be abejonės, reikalauja nemažai laiko resursų, todėl neišvengiamai išmoksi valdyti bei kontroliuoti savo laiką, bet ir geras šansas įgauti naujų, reikalingų įgūdžių gyvenime.

Savanoris Andrius Puidokas

Savanoris Andrius karpo papuošimus bibliotekos langams.

Spausdinti
Facebook komentarai